Rosja zaatakowała Ukrainę. MSZ apeluje do Polaków

21
1923

Władimir Putin wydał rozkaz do przeprowadzenia operacji wojskowej w Donbasie. Na Ukrainie ogłoszono stan wojenny. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało komunikat i jednocześnie apeluje do Polaków.

 

„Federacja Rosyjska świadomie podjęła decyzję o zniszczeniu podstaw współczesnej architektury bezpieczeństwa i próbie siłowej zmiany granic, na co nie może być zgody w XXI wieku. Polska we współpracy z sojusznikami podejmie wszelkie przewidziane prawem międzynarodowym działania na rzecz wsparcia Ukrainy oraz zatrzymania rosyjskiej agresji.” – pisze w komunikacie MSZ i jednocześnie odradza wszelkie podróże na Ukrainę. „Obywatele polscy, którzy przebywają na Ukrainie, powinni natychmiast opuścić jej terytorium.” – apeluje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

“Mimo wysiłków wspólnoty międzynarodowej, Ukraina padła ofiarą brutalnej, niesprowokowanej i nieusprawiedliwionej rosyjskiej napaści. Współdziałamy z naszymi sojusznikami z NATO oraz UE, wspólnie odpowiemy na rosyjską brutalną agresję i nie pozostawimy Ukrainy bez wsparcia.” – zapowiedział w mediach społecznościowych Prezydent Andrzej Duda.

Według doniesień agencji Reutera Putin zapewnił, że nie cofnie się przed niczym. Zapowiedział, że ci, którzy będą próbowali mu przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do tragicznych dla nich konsekwencji. Takie słowa prezydenta Rosji z pewnością nie są bez znaczenia dla Polski i Polaków. Tych słów bez odpowiedzi nie pozostawił prezydent USA, który zapowiedział, że świat pociągnie Rosję do odpowiedzialności.

Po godzinie 7.00 z Białorusi przeprowadzone zostało uderzenie rakietowe na Lwów i obwód lwowski. O godzinie 7.30 stacja CNN pokazał zdjęcia rosyjskich i białoruskich czołgów i wozów bojowych, które przekroczyły granicę granicę białorusko – ukraińską

Wojna na Ukrainie zapewne będzie miała wpływ na sytuację w Polsce, jednak na razie nikt nie jest w stanie przewidzieć jak daleko posunie się Rosja z ofensywą i jakie konsekwencje spotkają Polaków.

21 KOMENTARZE

 1. Powinniśmy szybko zabiegać o spotkanie z naszymi przyjaciółmi na zachodzie a mianowicie z Marine Le Pen,Salwinim,Orbanem,Faradżem aby znaleźć wspólne oświadczenie na temat bratniej pomocy Putina dla Ukrainy.A wspólnota interesów z UE,NATO i USA to złe praktyki elit brukselskich na czele z Tuskiem.

  • Niestety my nie mamy przyjaciół na zachodzie. Cała UE jest pod kontrolą korpokratów i bankierów z City of London. Tylko Rosja i Chiny są wystarczająco silne aby powstrzymać terrorystyczne korporacje w podbijaniu kolejnych krajów. Afganistan, Irak, Libia, Syria, a teraz Ukraina.

 2. Niestety polskojęzyczny rząd jak zwykle nie dba o interesy Polaków. Powinniśmy ramię w ramię z Rosją dokonywać rozbioru Ukrainy. Zamiast tego wpuszczamy do Polski amerykańskie wojska… A jak wszyscy wiemy Amerykanie od czasów 2 wojny światowej nie pokonali chyba nikogo a już na pewno nie wygrali żadnej wojny od 80 lat. Więc po co zadawać się z przegranymi i narażać terytorium Polski?

  • Przede wszystkim, to niektórzy powinni przypomnieć sobie zasady pisowni w języku polskim i przestać go kaleczyć, a potem brać się za (jakże spłaszczoną i jednowymiarową) ocenę Ukraińców.

  • Podobno jedna strona medalu jest tak samo wielka jak druga,spójrz na tą drugą stronę /masz jeszcze nieocenzurowany internet/Mogę ci tylko jedno powiedzieć ,że pod koniec lat 30-tych zaczęliśmy palić cerkwie .co byś zrobił gdyby Ukraińcy zaczęli palić nam kościoły? Jak to teraz mówią karma zawsze wraca!

 3. Co łączy przyjaciela takich polityków jak Marine Le Pen,Salwiniego,Faradża a pośrednio i Morawieckiego z Hitlerem? To proste jak to,że po nocy jest zawsze dzień-obaj rozpoczęli wojnę o godzinie 4 rano!

 4. Do B…
  Mam nadzieję, że to co piszesz to miał być żart. Jeśli nie to nie jesteś Polakiem . Precz z naszego kraju zdrajco narodu. Chcesz się bratać z Rosją to won do Rosji.

 5. Tym razem krótko! Jak czujecie się dziś wyborcy i przyjaciele Morawieckiego na terenie naszego miasta? Morawieckiego czyli przyjaciela jak sam mówił Maine le Pen,Salviniego,Orbana i im podobnym-zdecydowanych przyjaciół Putina? Tych wszystkich łącznie z Morawieckim co mówią i walczą słownie z prawem UE,USA. Czy nie macie kaca moralnego,że jednak powinniśmy dla bezpieczeństwa trzymać się mocno z UE,USA?Na koniec chcę was się przyjaciele Morawieckiego zapytać co jest według was Polską Racją Stanu w tej sytuacji i czy to dobrze jak wczoraj przyjaciel Morawieckiego Kaczyński mówił,że dalej będziemy kupowali zbroczony krwią węgiel od Rosjan?

 6. Osoby z państwa agresorskiego które przebywają u nas w kraju i powiecie powinny zrzec się obywatelstwa kacapskiego a jak nie to deportacja do ruskiego ładu. PS ale tu ruskich troli wysypało na stronie w komentarzach, że głowa mała!!! Redakcja powinna zainterweniować!

 7. Morda ruska onuco śmierdząca co to po polsku próbuje siać ruską propagandę! Won do mateczki rassiji i tam takie pierdoły pociskać, bo lepiej 100 Ukraińców przyjąć, którzy chcą normalnie żyć i pracować niż jednego bolszewika co tylko jątrzy!

 8. To Zachód zmusił Rosję do tej wojny poprzez coraz bliższe podsuwanie baz NATO do rosyjskiej granicy. Nie mieli wyboru. A co , może to Rosja przesunęła swoje granice do tych baz? Nie popieram, ale rozumiem Putina.
  USA istnieją NIELEGALNIE – ich istnienie wynika z największego przestępstwa w historii ludzkości, czyli holokaustu Indian i rabunku im CAŁEGO KONTYNENTU. A ślepe polaczki poklepane po pleckach kozaczą nie w tę stronę co trzeba.
  Nie mam zamiaru narażać życia lub zdrowia w celu ochrony stołków maciornika i kaczora – jątrzycieli, którzy w pewnym stopniu przyczynili się do tej wojny.
  Jak przylezą po mnie trepy, to powiem “zrzekam się na wasze ręce obywatelstwa” i będą mogli mnie w d… pacełowat’.

 9. Co niektórzy szczekają jak bezmyślne pieski poszczute na Rosję przez kaczą propagandę. Owszem, Rosja wybrała zło….. ale mniejsze zło. Bowiem gdyby Ukraina przystąpiła do NATO (co byłoby przegięciem pały wobec Rosji i całkowitym niedotrzymaniem umów), to mogłoby dojść do wiele poważniejszej wojny – nawet atomowej. Ciężko pomyśleć?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here