Kupili kosmetyki. Grozi im do 5 lat więzienia

0
2245

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi osobom, które dokonały zakupu kosmetyków. Policjanci nie mają wątpliwości, że ich zatrzymanie, to tylko kwestia czasu.

 

Kto z nas nie szuka okazji do tanich zakupów? Wyprzedaże, przeceny, promocje przyciągają do sklepów klientów niczym magnes. Czasami jednak skuszeni okazyjną ceną dokonujemy zakupu, który w świetle prawa jest przestępstwem. Tak się może zadziać m.in. gdy kupujemy rzeczy niewiadomego pochodzenia.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał kradzieży kosmetyków na terenie jednej z bolesławieckich drogerii. Złodziej przyznał się do zarzucanego mu czynu, za który stanie teraz przed sądem. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Mundurowi wskazują przy tym, iż złodziej szybko znalazł chętnych na zakup pochodzących z kradzieży kosmetyków.

„Policjanci przypominają, że osobie, która nabyła rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego, również grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.” – wyjaśnia aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Policjanci w całym kraju w ostatnich latach stwierdzają rocznie blisko 4 tysiące przestępstw paserstwa. Warto zatem dwa razy się zastanowić, zanim skorzysta się z okazji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here