Policja o wczorajszym proteście w Gryfowie Śląskim

27
5222

Czy Strajk Kobiet był bezpieczny? Ile osób zostało wylegitymowanych i ile zatrzymano za łamanie prawa?

 

Odbywający się w dniu wczorajszym w Gryfowie Śląskim Strajk Kobiet zabezpieczała policja. Mundurowi zabezpieczali demonstrację, policjanci kierowali także ruchem na zablokowanych przez protestujących ulicach i skrzyżowaniach. Funkcjonariusze stanęli również przed gryfowskim kościołem, gdzie grupa wiernych była gotowa do obrony świątyni.

Strajk Kobiet w Gryfowie Śląskim w naszej ocenie był przygotowany bardzo profesjonalnie i przebiegł w pełni bezpiecznie. O tym, iż manifestacja była bezpieczna mówi także lwówecka policja, która nie miała powodów do interwencji.

W dniu wczorajszym tj. 28 października 2020 roku protest w Gryfowie Śląskim przebiegł bezpiecznie. Nikogo nie zatrzymano, ani nikt nie był legitymowany”. – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz rzecznik lwóweckiej policji.

Warto dodać, iż tak organizatorzy demonstracji i uczestnicy protestu bili brawo w podziękowaniu dla policji, jak i panie, które broniły kościoła dziękowały mundurowym.

Przypominamy, iż już jutro manifestacja odbędzie się w Lwówku Śląskim.


Ruszył czarny protest w Gryfowie Śląskim

Już w piątek kolejny protest w Lwówku Śląskim

27 KOMENTARZE

  • Większość nie miała maseczek na środowym proteście. Po niedzielnym proteście zakażona jest sprzedawczyni z marketu w rynku ( mimo, że na tamtym proteście większość miała maseczki), dlatego boję się pomyśleć co się stanie po tym co wczoraj odwalili antymaseczkowcy gryfowscy.

   • Dla twojej wiadomości: wirus przez bawełnianą maseczkę ciągle mógłby przeniknąć nawet gdyby był 200 tysięcy razy większy jak jest. Za to grzyby mają się na nich dobrze. Więc na logikę???

 1. Ty jesteś upośledzony czy nie wiesz jaki jest cel tych protestów? I co ma do tego straż miejska? Ludzie w maseczkach, z odstępami to po co się społeczniaku wypowiadasz? Idź pod kościół i nie używaj internetu bo to narzędzie diabła

  • Nie przypominam sobie żeby ustawa covdowa robiła jakieś wyjątki. A pani na zdjęciu bez maski została ukarana. A wykrzykiwania przekleństw w przestrzeni publicznej dla pani rzecznik nie jest ważna, tylko słuchają jej nawet nie chcąc małe dzieci. Czyli jak nie ma wybitych szyb to wszystko inne jest dopuszczalne. Do ja nie każdy musi mieć intelekt na poziomie muchy. Tobie wystarcza to odczep się od porządnych myślących ludzi.

 2. Jeszcze nie jeden z was zapuka do kościoła ,teraz jesteście młodzi czujecie się silni i zdrowi ale przyjdzie czas będziecie się pukać też w głowe .Jeszcze zbawiciela szukać będziecie.

 3. Ja to się zastanawiam jak to jest że na stare lata wszyscy do kościoła biegają, nawracają się i głoszą słowo Boże. A w młodości żyją jak chcą, robią co chcą i mówią co chcą nie patrząc na Boga. Te obrończynie kościoła gdyby w młodości dożyły takiego protestu to stały by na samym przodzie i krzyczały w nieboglicy. A teraz na stare lata biedne stoją i pilnują kościoła żeby nikt nie zniszczył. Taka kolej życzy, młody człowiek jest narwany, stary robi się święty. 🙂 Ot taka nasza wiara haha

 4. Policja super się zachowała.A może co niektórzy sensacji szukają,a w naszym powiecie -nie dostają!Nawet w Bolesławcu wszystko ok. się działo i nikomu krzywdy ze strony zabezpieczających -nie stało! Bardzo Zdrowo pozdrawiam Policjantów,którzy porządku i bezpieczeństwa pieszych pilnują,!!!

 5. Faktycznie, na tym proteście musiała się ta sprzedawczyni zarazić, bo Covid 19 ma podpisaną umowę z Panem Sawczakiem, że jego pracowników nie rusza ‍♀️ Pewnie Covid to facet i wszystkie markety omija

 6. Wiarę się ma głęboko w sercu. Stary młody, zdrowy, chory nie raz wzywał Jezuska i Maryję o pomoc i pewnie jeszcze nie raz będzie o nią dalej prosił. I nie ważne jakim sie jest człowiekiem Zbawiciel słucha nas wszystkich nie dzieli na dobrych i złych. Lecz jakiego wsparcia nam udzieli to od Niego zależy nie od gmachu, księży (ale to nie znaczy że mamy kościoły niszczyć absolutnie nie, a księża niech pełnią swoją posługę kapłana i wspomagają duchowo wiernych i wszystkich potrzebujących bez polityki )

 7. Czy policja ochraniala strajk na który było pozwolenie i był on legalny? Jeżeli nie to co tam robi policja za pieniądze podatników? Jeżeli strajk jest nielegalny to nie powinien nigdzie wyruszyć! Prawda? Bierzecie wypłaty z podatków i sankcjonujecie łamanie prawa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here