Wytną drzewa i zamontują bariery energochłonne

8
2391

Drogowcy podjęli decyzję. Wystąpili także o zgodę do urzędu. Wkrótce ma ruszyć wycinka drzew, a po niej przy drodze zamontowane zostaną bariery energochłonne.

 

Mowa o drodze wojewódzkiej nr 360 na granicy pomiędzy sołectwem Wieża a Gryfowem Śląskim. Sprawę drzew i barier w tym miejscu poruszano już kilka lat temu. Wówczas drogowcy z DSDiK złożyli wstępne deklaracje. Temat powrócił po tragicznym wypadku drogowym w tym miejscu do którego doszło 1 kwietnia br.

„Drzewa wzdłuż drogi zostały wytypowane i zgłoszone do wycinki do Urzędu Miasta i Gminy Gryfów Śląski. Na nasz wniosek przeprowadzono także wizję terenową. Otrzymaliśmy zgodę na wycinkę drzew, a jej przeprowadzenie będzie możliwe po wyłonieniu wykonawcy robót w trybie postępowania przetargowego. Po usunięciu drzew bariery drogowe zostaną zamontowane.” – tłumaczy Leszek Loch Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

8 KOMENTARZE

  1. A co Wam drzewa przeszkadzają? Wyskakują Wam na maskę? Kierowcy którym trzeba wszystko w koło powycinać żeby mogli bezpiecznie jeździć!!! A wystarczy trochę wolniej jechać i mieć odrobinę wyobraźni i rozumu.

  2. Pan dyrektor DSDiK zamontuje bariery tam gdzie chce i co mu zrobicie. Między Chmieleniem i Radoniowem też by się przydało, ale to jest droga krajowa DK 30. DW 360 to droga wojewódzka.
    Wycinkę starych drzew trzeba koniecznie wykonać przy DW 364 na wysokości Rybnej Chaty i w Płuczkach.
    Czy DSDiK chce, żeby suchy konar spadł komuś na głowę? Okres ochronny się skończył i jeszcze przed zimą można z powodzeniem usunąć drzewa zagrażające bezpieczeństwu. Dacie radę. Odwagi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here