Już w piątek kolejny protest w Lwówku Śląskim

38
1729

Wszystkich, którzy nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, zawłaszczonego przez Jarosława Kaczyńskiego zapraszamy na spacer solidarności z kobietami, aby wyrazić swój sprzeciw. Zachęcamy do wzięcia ze sobą zniczy, transparentów bądź czarnych parasolek”. – czytamy na stronie wydarzenia utworzonego na Facebooku.

 

Organizatorzy protestu informują, iż w wydarzeniu swój udział zapowiedział już Poseł na Sejm RP Pan Robert Obaz.

Zwracają się także z apelem do wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w strajku kobiet: „Do wszystkich uczestników apelujemy o rozwagę, ostrożność i powstrzymanie się od wykrzykiwania zbyt wulgarnych haseł, a także w miarę możliwości trzymanie się planu ( nie wykluczamy jednak, że w trakcie może on ulec niewielkim zmianom). Idąc ulicą zajmować będziemy tylko jeden pas umożliwiając przejazd. Nie dopuszczamy blokowania skrzyżowań. Osoby starsze z wysokiej grupy ryzyka prosimy natomiast o pozostaniu w domach.

Plan protestu (przybliżony czas)

 • 16:30 rynek
 • 16:45 przemarsz głównymi ulicami wzdłuż plantów
 • 18:00 zapalenie zniczy pod biurem poselskim
 • 18:20 powrót na rynek
 • 18:30 zakończenie zgromadzenia, światełko do nieba, hymn

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

38 KOMENTARZE

 1. szczęść boże, jezusie chrystusie umiłowany miłosierny ledwo co w niedzielę dzień pański był jeden protest a już drugi planują robić będę się modlić za tych ludzi żeby odnaleźli w swoim sercu boga bo ich serca nie mają w sobie boga tylko idą w stronę szatana i do bram piekieł wprost, potrzebują oni modlitwy, my ludzie prawdziwej wiary i ostatni obrońcy wartości powinniśmy wszyscy razem wspólnie modlić się na te osoby, które boga się nie boją i drogą grzechu idą niech jezus chrystus im błogosławi i wesprze naszymi modlitwami za serca ich i duszę coby światło boskie na swojej drodze ujrzeli za nim podążali póki za późno nie jest na nawrócenie, niedzielę całą zeszłą modliłam się żarliwe za te osoby i dzięki bóg wysłuchał próśb i obdarzył ich łaską ochrony aniołów i nic im się nie stało, a mógł zesłać na nich karę za grzechy które na tablicach mojżeszowych spisane zostały, ale widzi, że my ludzie prawdziwej wiary i otwartego serca walczymy o ich duszę modlitwą, módlmy się wszyscy żeby oni boga odnaleźli, niech będzie pochwalony jezus chrystus syn boży i bóg ojciec wszechmogący oby łaska ich wielka na tych ludzi spłynęła

  • Moze Tobie odpowiada, ze bliżej nam już do Białorusi, i że ktoś narzuca Tobie, Twojej rodzinie i Twoim dzieciom swoje poglądy i swoje zdanie. Każdy powinien mieć prawo wyboru, bo to podobno wolny kraj niejednej kultury! Nikt nie powinien decydować o losie kobiety, która i tak została skrzywdzony przez los i skazywać ja na większe cierpienie, to jest Wasz katolicyzm?! Ten kraj nie zapewnia ochrony życia, godnego rozwoju dla osób niepełnosprawnych i pomocy takim rodzinom. Może najpierw powinno zacząć się od tego zamiast zaglądać zraniony kobietom wprost w waginy??? Kobiety to największa siła świata i ostatnie jaja tego narodu!!!

 2. Wojna babska wraca do Lwówka Śląskiego!!! Dla tych, co nie znają: „W styczniu 1631 r. starosta księstwa powołał na stanowisko miejskiego proboszcza w Lwówku, Korneliusza Erdmanna. Był to jednak złośliwy i kłótliwy klecha, który w już kwietniu z ambony krzyczał, że to kobiety wywołały wojnę religijną w Europie! Zapewne stwierdził tak, gdyż tutejsze mieszczki silnie trwały przy nauce protestanckiej, podczas gdy ich bojaźliwi mężowie, po zastraszeniu, szybko wracali na łono Kościoła katolickiego. Duchowny nie potrafił przewidzieć, jak bardzo ryzykowne potrafi być zadzieranie z niewiastami. Wkrótce potem wrogi im proboszcz doprowadził do zebrania rady miejskiej w ratuszu, gdzie miano zastanowić się nad tym, jak złamać upór lwóweckich kobiet. Rajcom przewodniczył królewski sędzia, który chciał pokazać pozostałym, jakim panem jest w swoim domu. Za pośrednictwem zbrojnego sługi kazał przyjść do ratusza swojej własnej żonie, a ponadto połowicy burmistrza i żonom rajców. Liczono, że po ich nawróceniu, reszta szybko się podda. Nie przewidział jednak tego, że jego własna żona zamknie reprezentanta władz w jednym z pomieszczeń w domu, po czym wezwie wielka grupę kobiet z miasta! Niebawem w ratuszu stawiło się ponad 260 niewiast, z żoną sędziego na czele. Ich wściekłe miny oraz trzymane kamienie, broń i potrząsanie pękami kluczy, tak bardzo wystraszyły grupę mężczyzn, że radni dali drapaka! Z proboszczem na czele pośpiesznie wymknęli się przez tylne i od lat nieużywane przejście, wzbijając w górę tylko stary kurz. Z ratusza uciekł również starosta księstwa, Henryk von Bibran. Zaciekły wróg protestantów miał wyskoczyć przez okno, pod którym czekał jego koń. Chwilę później pogalopował do Płakowic, by się schronić w zaprzyjaźnionym pałacu Schaffgotschów. Co ciekawe; rozwścieczone kobiety nie wróciły do swych domów, lecz zamknęły się w ratuszu. Następnie uchwaliły, że aż do śmierci pozostaną przy religii protestanckiej. Po zawarciu tego przymierza skierowały się do okien, by krzyczeć i pomstować na swoich mężów. Używały przy tym takich epitetów, że żaden z nich bardzo długo nie odważył się pokazać na ulicy. Następnego dnia lwóweckie mieszczki wzięły w niewolę katolickiego klechę, który znów grzmiał z ambony. By nie doszło do jeszcze bardziej dramatycznych wydarzeń – burmistrz, na żądanie swej żony, wysłał do proboszcza wiadomość grożąc mu surowymi konsekwencjami, jeśli ten nie pozostawi kobiet w spokoju. W wielkim strachu duchowny przystał na to, dzięki czemu mieszczki w wielkim triumfie powróciły do swych domów. Walka o wolność wyznania została wygrana…” (tekst zaczerpnięty z Wikipedii)

 3. Brawo Lwówek – wkońcu jakaś pozytywna inicjatywa. Tylko uważajmy na siebie i nie dajmy się sprowokować, bo Policja coś może na nas szykować Mobilizują wszystkich policjantów. UWAGA !!! Oby nas nie gazowali tylko …

 4. Wirus kaczej grypy odebrał Polakom rozum……
  Rządy PiS-u i Kaczyńskiego to największe nieszczęście i obciach, jaki Polacy sobie sami zafundowali.
  Czy to prawda że Sanepid wstosował do samorządów zapytanie czy mają miejsce na masowe mogiły ????
  Armagedon nadchodzi !
  Kaczyński ? On to na zgubę świata i Polski przez ciemną stronę mocy zesłan został !

 5. Co Ty debilu piszesz? Jakie pobzykac? Ty w ogóle wiesz w jakim celu są te demonstracje? Widzę że nie, każda kobieta powinna sama zdecydować czy wytrwałość i zdrowie aby urodzić i wychowywać chore dziecko lub ma siłę aby je pochować jeśli umrze po porodzie.

 6. Mam prośbę do organizatorek: Pokażcie najpierw kompletną listę haseł do wykrzyczenia. Bo można było odnieść wrażenie, że niektóre dziewczyny były bardzo zażenowane tym co krzyczy się w ich imieniu 🙁 Wprawdzie maska pozwala na większy brak przyzwoitości, ale w oczach jak w zwierciadle duszy widać brak entuzjazmu.

 7. Znowu na ulicę wyjdzie dobrze wychowana i wykształcona swolocz krzycząc ambitne hasła wypier… i jeba.. A dzieci tego będą słuchać i brać przykład A i jeszcze niech nie zapomną zdemolować któregoś kościoła bo wkoncu to kościół ustanowił konstytucję jak to powiedziała jedna z posłanek lewicy. Żenada i banda niedouczonych ameb.

  • Szanowna Agnieszko za wzorem pana Beaty Mazurek,która jak pobito w Radomiu przez kiboly pisowskich jednego pana powiedział “nie popieram tego ale ich rozumiem ” to samo powiem o niepotrzebnych wejściach do kościola. Piszesz,ze haniebne wulgarne okrzyki.Ja ci odpiszę tak-z PiS i z Kaczyńskim trzeba rozmawaiać zrozumiałym dla nich językiem inaczej nic nie osiągniesz.

  • Kościół sam sobie jest winien, że wtrąca się w politykę zamiast zająć się posługą. Nawet dziś na mszy podczas różańca ksiądz nawoływał do popierania pis-wladzy i temu poświęcił modlitwę! Wstyd, hańba a potem biadolenie, że nie kościół ustanawia władzę, może i nie, ale nawołuje do złego i to ich pokuta!!! Brak już słowa Bożego w Kościele, a za to mamy polityczne kazania i modlitwa za Jarosława.

 8. Mam ponad 30 lat. I zastanawiam się dlaczego każdy chcę rządzić moim życiem.
  Jestem zdrowa, myśląc , dorosła, pracuje i utrzymuje się od 19 roku zycia dodatkowo pomagam rodzinie. Czytam Biblie, modlę się , nie chodzę do kościoła… dla mnie Bóg jest wszędzie. Słucham wypowiedzi mądrych ludzi. Papierza Franciszka. Mam dużo empatii w sobie i tolerancji… patrze dalej niż tylko na mój czubek nosa. Tego jako naród Polski nam brakuje. Nie oceniam innych ludzi … Każdy popełnia błędy i tak na prawdę na całym świecie nie ma osoby ktora się nie myli. Ale pozwólcie ludzią decydowac o sobie. Otwórzcie trochę serca na innych ludzi i spróbujcie ich zrozumieć. Jeżeli jest to za tródne , to dajcie porostu im zyć , z błędami które w waszych oczach są błedami. Odnośnie wszystkich aspektów życiowych. Karzdy ma swoje wartości życiowe, swoją wiarę. Świat jest otwarty dla każdego . Szanujmy się i pomagajmy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here