Opanowali pożar przed przybyciem zastępów straży

5
2015
fot.: "Ochotnicza Straż Pożarna w Proszowej"

Dwóch druhów wracających w środku nocy do domu zauważyło palącą się stodołę. Ich reakcja była natychmiastowa, dzięki czemu straty materialne są znikome.

 

Dzisiejszej nocy w drodze powrotnej do domu dwóch z Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszowej zauważyło ogień wydobywający się przez bramę stodoły na jednej z posesji w Kwieciszowicach. Zdarzenie miało miejsce dziś kilka minut przed godziną 4 nad ranem.

Mężczyźni natychmiast przystąpili do działania. „Niezwłocznie powiadomili służby ratunkowe i obudzili właścicieli. Po tym przystąpili razem z właścicielem do gaszenia ognia wodą z wiader.” – relacjonuje na swoim profilu OSP Proszowa.

Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim zgłoszenie o zdarzeniu przyjął o godzinie 3:50. Na miejsce natychmiast zadysponował zastępy strażaków z OSP Kwieciszowice, OSP Krobica- Orłowice, OSP Mirsk i JRG Lwówek Śląski.

Dzięki w porę zauważonemu zagrożeniu i szybkiej interwencji pożar nie zdążył się rozprzestrzenić. Po dojeździe na miejsce zastępów OSP ogień został dogaszony. Strażacy z Lwówka Śląskiego zostali zawróceni z drogi.

„Gdyby nie przypadek, który sprawił, że Kamil i Grzegorz znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie stodoły nie udałoby się uratować. Jako jednostka cieszymy się ,że w swoich szeregach mamy takich strażaków” – przyznaje z dumą OSP Proszowa.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here