Zablokowała wyjazd z remizy. Strażacy nie mogli wyjechać do akcji

7
1807
Fot.: OSP Gryfów Śląski

Przyjechała w gości. Samochód zostawiła przed remizą OSP Gryfów Śląski uniemożliwiając strażakom wyjazd.

 

Wyjątkową nieodpowiedzialnością popisała się mieszkanka powiatu wołowskiego, która wczoraj po południu przyjechała odwiedzić znajomych w Gryfowie Śląskim. Kobieta swoje auto zaparkowała przed bramą remizy OSP w Gryfowie Śląskim uniemożliwiając tym samym wyjazd.

Być może to nawigacja powiedziała „jesteś u celu” i kierująca Skodą natychmiast zatrzymała się nie patrząc, gdzie zostawia auto. Być może chciała z okien znajomych mieć samochód na widoku. Trudno tu w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać zachowanie kobiety, która po drugiej stronie ulicy miała wielki parking (przy ośrodku zdrowia), gdzie bez większych problemów mogła zostawić samochód.

Nieodpowiedzialność kobiety mogła kosztować czyjeś zdrowie, bądź nawet życie. Wieczorem gryfowscy strażacy otrzymali wieczorem zgłoszenie o pożarze:

20:20 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Krzewie niestety przez kierowcę skody wyjazd został opóźniony przez zastawienie jednego garażu i utrudnienie wyjazdu drugiego auta” – piszą na facebookowym profilu strażacy z OSP Gryfów Śląski.

Auto, co widać na zdjęciach przed wjazdem do remizy parkowało aż do zmierzchu.

Dziś lwóweccy policjanci zapraszają kierowcę do komendy: “Chcielibyśmy osobiście “pogratulować” mistrzowi parkowania, który zablokował wyjazd OSP w Gryfowie Śl. Dlatego w dniu dzisiejszym kierowcę Skody zapraszamy po odbiór “nagrody” do Komisariatu Policji w Gryfowie Śl. lub do Komendy Powiatowej w Lwówku Śl. W innym przypadku “niespodzianka” przyjdzie pocztą z dołączonym w gratisie wezwaniem do Sądu.

Fot.: OSP Gryfów Śląski

7 KOMENTARZE

 1. Rozumiem irytację i popieram karanie takich kierowców, ale, skoro to nie pierwszy raz, czy nie prościej byłoby oznakować takie miejsce w sposób, który zrozumiałaby osoba nawet ograniczona umysłowo. Może napis na ziemi (podjeździe) NIE ZASTAWIAĆ. Na oznakowanie płaskie każdy zwraca uwagę. Warto spróbować.

   • Zanim zaczniesz komentować:
    1. Naucz się pisać poprawnie, bo masz ubytki w edukacji. Jeśli już ktoś ma coś oddawać, to ty swoje świadectwo szkolne z czwartej klasy.
    2. Poproś mamę, aby wyjechała z tobą trochę dalej, poza wioskę, a zauważysz, że za granicą takie oznakowanie (obok znaków pionowych) jest często stosowane i to nikogo nie dziwi.

 2. Co za durne babsko! Strażacy powinni staranować to auto i obciążyć ją kosztami, nie licząc mandatu.
  Ten naród nie jest taki głupi, jak myślałem. Jest jeszcze głupszy!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here