Nowa i zmodernizowana sygnalizacja świetlna w Gryfowie Śląskim

7
941
fot. archiwum Lwówecki.info

W listopadzie br. zostało zrealizowane zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa sygnalizacji przejścia dla pieszych przy ul. Kolejowej i modernizacja sygnalizacji przejścia dla pieszych przy ul. Uczniowskiej w Gryfowie Śląskim, w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa drogowego”.

 

 

 

W ramach w/w projektu została wybudowana sygnalizacja przejścia dla pieszych w Gryfowie Śląskim przy ul. Kolejowej (w okolicy budynku Poczty Polskiej S.A.) i zmodernizowana sygnalizacja przejścia dla pieszych przy ul. Uczniowskiej (przy SP nr 2), w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego w tych rejonach miasta, gdzie występuje wiele niekorzystnych zdarzeń drogowych – wypadków i kolizji.

W wyniku realizacji przedmiotowej inwestycji, w/w sygnalizacje przejść dla pieszych zostały wyposażone w nowoczesny (innowacyjny) system umożliwiający weryfikację prędkości przejeżdżających pojazdów w oparciu o prowadzone pomiary i ustalone graniczne parametry wprowadzone do systemu. W przypadku stwierdzenia odchyleń od ustalonych parametrów i braku odpowiedniej reakcji kierującego pojazdem na wyświetlany dla niego komunikat, system powoduje konieczność całkowitego, czasowego zatrzymania pojazdu przez kierowcę, w rezultacie aktywowania światła czerwonego na sygnalizatorach zlokalizowanych w obrębie przejścia dla pieszych. Ponadto, w/w system jest wyposażony w system detekcji pieszych, tj. przyciski na przejściu dla pieszych z potwierdzeniem zgłoszenia – wszystko w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 

 

Dodatkowo, w/w przejścia dla pieszych zostały wyposażone w odpowiednie oświetlenie uliczne, realizowane za pomocą opraw oświetleniowych o asymetrycznych rozsyłach strumienia świetlnego, umieszczonych w odpowiedniej konfiguracji przy przejściu.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego w kwocie 118 tys. zł. w ramach konkursu pn.: „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2022”, którego celem jest wsparcie rozwoju gmin Dolnego Śląska o niskich dochodach podatkowych poprzez udzielenie dotacji celowej na realizację projektów z zakresu zadań własnych gminy, wpisujących się w cele Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030, dotyczących podniesienia poziomu bezpieczeństwa drogowego.

-?Krzysztof Rozenbajger Inspektor ds. pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych UGiM Gryfów Śląski/-

7 KOMENTARZE

  1. A zatem, Tzw. Poczta polska ,zamiast sprzedawać opłatki i modlitewniki,powinna poinformować babiloński,że jak się qrrr…wa,czerwona lampa świeci,to niech się nie lądują pod auta. Amen.

  2. A mimo tego że już kilka razy o tym wspominałem-dalej legalnie przez te przejście w pobliżu szkoły od strony ul.Lwowskiej można jechać 50 km/h ??!! Idiotyczne ustawienie ograniczenia prędkości tuż przed skrzyżowaniem z ul.Lipową i nie ponowienie go za skrzyżowaniem ( które to ograniczenie prędkości odwołuje) – woła o pomstę do nieba……..Ale 118 tys zł wydane……. Jest ktoś w urzędzie kto zna się na przepisach prawa ruchu drogowego?Tak jak wywalanie pieniędzy w błoto na osiedlu między ul.Oldzańską a stadionem.Osiedle oznaczone znakami “strefa zamieszkania”- co narzuca max prędkość 20 km/h. I po co było przynprogavh zwalniających stawiać znaki z ograniczeniem prędkości do …….. 20 km/h ?! Czeski film , albo komedia Barei……..

  3. Gryfów z oznakowaniem i regulacją ruchu to jedna wielka tragedia. Każda próba propozycje zmian są torpedowane. Do tego sprzątanie głównych ulic w godzinach najwiekszego ruchu. W radzie są podobno policjanci nie widzą tych bzdurnych uciazliwych rozwiązań.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here