Uczniowie z Zespołu Szkół we Wleniu wystartują w „Odysei Umysłu”

2
602
fot.: Odyseja Umysłu

Uczniowie z Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu wystąpią w eliminacjach konkursu „Odyseja Umysłu” we Wrocławiu

Przed nami 29. polska edycja Odysei Umysłu – międzynarodowego konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Już w najbliższą sobotę, 29 lutego, we Wrocławiu odbędą się pierwsze z sześciu eliminacji regionalnych. Powiat lwówecki reprezentować będzie drużyna uczniów Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu.

 

Uczniów z Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu prowadzą Ewelina Bunikowska i Agata Czarnuszko, które ubiegłego roku wzięły udział w 3-dniowych warsztatach przygotowujących do pracy z dziećmi i młodzieżą. Szkolenie było poświęcone zagadnieniom takim jak rola wychowawcza i obowiązki trenera odysejowej drużyny, integracja zespołu zadaniowego, czy tworzenie warunków do nietypowego i kreatywnego myślenia.

Udział w Odysei Umysłu to dla mnie i dla mojej drużyny wspaniała przygoda. Widzę, jak moi uczniowie się rozwijają, jak poszukują ciekawych, twórczych pomysłów, a potem – pracując zespołowo – je realizują. Obserwuję, jak nabierają odwagi i z jaką ciekawością zdobywają nową wiedzę, która jest im potrzebna do urzeczywistnienia wymyślonych koncepcji. Dla nauczyciela to największa nagroda za wszystkie starania. – mówi Ewelina Bunikowska, nauczycielka z Zespołu Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu, trener odysejowej drużyny.

W ramach konkursu każdy zespół decyduje się na jeden z pięciu, co roku innych problemów o charakterze projektowym. W ramach konkursu drużyna wybrała zadanie humanistyczne pt. Perspektywa detektywa. Problemy nawiązują do różnych talentów czy zainteresowań i wymagają zastosowania wiedzy w praktyce. Swoje rozwiązanie drużyny przedstawiają w formie kilkuminutowej prezentacji scenicznej, a efekty ich pracy ocenia przeszkolone jury. Odyseusze mierzą się również z tzw. problemami spontanicznymi. Są one tajne do ostatniej chwili, wymagają myślenia na zawołanie, improwizacji, znakomitej współpracy oraz radzenia sobie z ograniczonymi zasobami i stresem. Uczniowie współzawodniczą w czterech grupach wiekowych na wszystkich szczeblach edukacji – od szkół podstawowych po uczelnie wyższe.

W nadchodzących zmaganiach Odysei Umysłu weźmie udział 77 drużyn reprezentujących szkoły i placówki edukacyjne z województwa dolnośląskiego i opolskiego.

W finale weźmie udział ponad 230 zespołów (ok. 4 tys. osób) z całego kraju. Drużyny, które zajmą I i II miejsce będą mogły reprezentować Polskę podczas majowych finałów światowych w Stanach Zjednoczonych.

Trzymamy kciuki za drużynę z Wlenia!!!

 

-/ Katarzyna Goch Odyseja Umysłu/ red /-

2 KOMENTARZE

  1. Kochani! trzymam za Was kciuki. Już jesteście zwycięzcami bo zainwestowaliście w siebie i swój rozwój. To przyniesie dobre efekty teraz i w przyszłości.
    Powodzenia!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here