Nowa dyrekcja Wód Polskich Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim

40
5032

Prezes PGW Wody Polskie odwołała Dariusza Konarskiego ze stanowiska Dyrektora oraz Danutę Dobrucką ze stanowiska Zastępcy Dyrektora Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim.

 

 

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie jest od 1 stycznia 2018 roku głównym podmiotem odpowiedzialnym za krajową gospodarkę wodną. Instytucja prowadzi działania z zakresu ochrony przed powodzią i suszą oraz ochrony jakości naszych zasobów wodnych. Wody Polskie wykonują prawa właścicielskie w stosunku do wód, które są własnością Skarbu Państwa, naliczają i pobierają opłaty za usługi wodne, wydają decyzje administracyjne (zgody wodnoprawne).

W ostatnim czasie nie mogą zagrzać miejsca szefowie Zarządów zlewni w Lwówku Śląskim. W ciągu niespełna roku mamy kolejne zmiany personalne.

Zgodnie z decyzjami Pani Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, o odwołaniach i powołaniach nowej kadry kierowniczej, w poszczególnych jednostkach terenowych Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu doszło do zmian personalnych. Nowych dyrektorów ma m.in. Zarząd Zlewni w Lwówku Śląskim. – poinformował Jarosław Garbacz Rzecznik Prasowy RZGW we Wrocławiu.

W ubiegłym tygodniu ze stanowiska Dyrektora Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim odwołany został Dariusz Konarski, który funkcję tę objął w czerwcu ubiegłego roku. Jeszcze krócej we władzach Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim na stanowisku Zastępcy Dyrektora była odwołana decyzją pani prezes Danuta Dobrucka, która fotel zastępcy objęła w listopadzie 2023 roku.

Na stanowisko Dyrektora powołana została dotychczasowa Kierownik Działu Zgód Wodnoprawnych w Zarządzie Zlewni w Lwówku Śląskim Magdalena Czafurska- Dziak.

Natomiast na stanowisko pełniącego obowiązki Zastępcy Dyrektora powołany został dotychczasowy Specjalista Działu Zgód Wodnoprawnych w Zarządzie Zlewni Bogusław Kostrakiewicz.

40 KOMENTARZE

  • Ten niekompetentny dyrektor był w wodach nie chwilę a ponad 6 lat. I do tej pory nie wiedział co ma robić. Człowiek przychodzac tam od czasu do czasu miał wrażenie że rozmawia z osobą która dopiero zaczęła pracę.

   • Projektancie marny co robiłeś u pana dyrektora masz żal że musiałeś ze swoimi projekcikami startować w przetargach a nie dogadywać się .Dariusz Konarski to uczciwy człowiek.

 1. Taka młoda takie stanowisko…hmmm…..a zastępca emeryt z niebieskiej firmy i złota rączka. Teraz to wody Polskie będą działały prężnie. Trzymamy kciuki.

 2. D. Konarski już były dyrektor jest wykształconym człowiekiem . Studia dzienne we Wrocławiu i Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie. Od 17 lat pracował w tej firmie. 0d początku organizował we Lwówku jednostkę. Kompetentny uczciwy i rzeczowy. Szkoda słów wypowiadać się o następcach. Karuzela się kręci kto następny.

  • Nie będzie następnego bo Pan K następca to magik .pewnie jeszcze jak się przyjmował do pracy to już miał plan pozbycia się szefostwa aby zająć miejsce

 3. A może ktoś napisze jakie kwalifikacje, doświadczenie zawodowe i umiejętności posiada nowy Zastępca Dyrektora które są branżowa niezbędne w Wodach Polskich

 4. jak masz cywilną odwagę umów się na spotkanie, to pewnie sam ci powie jakie ma kwalifikacje i doświadczenie zawodowe w zarządzaniu, a co do wiedzy branżowej sam się zdziwisz

 5. Jak została powołana w listopadzie była już Pani Zastępca to było zdjęcie kto to jest z opisem o ukończonych szkołach, wykształceniu i doświadczeniu zawodowym to Wody Polskie miały czym się chwalić a teraz jakoś chyba trochę wstyd wspominać że następcą został były milicjant bez wykształcenia kierunkowego.

 6. Ha ha ha Pan Kostrakiewicz i wice dyrektoroj jak będzie tak robił jak pracował na etacie w poprzedniej Państwowej firmie. Achhhh. .te jego ..przyjęcia do pracy….

  • Akurat po trupach do celu to szedł DK.
   To on wykończył Panią Edytę. Cały czas kopał pod nią dołki. I teraz go boli, że kobieta sobie bardzo dobrze radzi. Odżyła bez takiego zastępcy.

 7. Śmieszni jesteście z tymi komentarzami :p aż miło czytać, że tak boli. Ktokolwiek miał do czynienia z Panem D.K. to wie jaki to był ‚mądry człowiek’, nic nie potrafił załatwić, ogarnąć a o zarządzaniu ludźmi już nie wspomnę – porażka, kłamać za to potrafił pięknie. Nie wiem kto to pisze takie pochwały w Jego stronę XD jeśli chodzi o Pana B.K. to chyba każdy kto z nim pracował, wie jaką ma wiedzę na temat postępowań itd. Aż tak boli dupka, że ‚zwykły’ specjalista został zastępcą ? Co do rodziny to czy przypadkiem poprzednicy nie wsadzali na wolne stanowiska np. swoich siostrzenic itd? Żal mi Was.

  • Jak dobrze wszyscy wiemy (bo komentarze piszą tylko obecni i byli pracownicy) – od dawna mamy dwie siostry na stanowiskach kierowniczych, mieliśmy małżeństwo w firmie, są rodzeństwa, są znajomi znajomych, itp., itd….. i co?
   Warto się tak licytować i wylewać z siebie szczyty hipokryzji? Skoro i tak każdy codziennie przychodzi do pracy, pracuje, stara się i robi co do niego należy. I po co te śmieszne wyliczanki? Poprzednia dyrekcja idealnie skopała nasze relacje i namnożyła konflikty. Niektórych traktowani gorzej jak śmieci. Miło Wam pracować w takiej atmosferze?
   Do jutra! Widzimy się w robocie!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here