Dziś marsz wolności w Lwówku Śląskim

54
4093

„Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska”. Wśród dziesiątek, a może i setek miast i miasteczek w Polsce, w których odbędą się dziś protesty jest także Lwówek Śląski.

 

– Widzimy się o godzinie 19:00 (niedziela, 19 grudnia 2021 r.) na dolnym rynku w Lwówku Śląskim – mówi współinicjatorka wydarzenia Pani Anna Niebieszczańska.

Po raz kolejny w ostatnim czasie Polacy wychodzą na ulicę w obronie wolności. Tym razem motywacją do działania są piątkowe wydarzenia w Sejmie, który niespodziewanie i w błyskawicznym tempie odrzucił weto Senatu ws. nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, czyli tzw. LEX TVN.

Za było 229 posłów z PiS i Kukiz’15, wstrzymało się 11 posłów Konfederacji, a przeciw było 212 posłów pozostałych klubów. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta. Jeszcze w sierpniu pojawiały się nieoficjalne informacje, że Andrzej Duda zawetuje ustawę. Dziś, jak donosi Polityka ceną Andrzeja Dudy za podpis pod lex TVN ma być pozbycie się Jacka Kurskiego z władz TVP.

Stacja TVN publikuje na swojej stronie, pod hasłem “Apel TVN” apel do prezydenta:

“… Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki.

Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami.

W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN.” – czytamy w apelu, który można podpisać na stronach TVN-u.

Największa manifestacja odbędzie się dziś wieczorem w Warszawie. Udział w niej zapowiedział m.in. Donald Tusk. “Skapitulowali przed pandemią i drożyzną, ale idą na wojnę z wolnymi mediami. Będę w niedzielę o 19 na Krakowskim Przedmieściu.#lexTVN” – napisał w mediach społecznościowych były premier.

– Serdecznie zapraszam do udziału w manifestacji i wyrażenia poparcia dla wolności – dodaje Pani Anna Niebieszczańska.


Lwówek Śląski: „Wolne Media, Wolni Ludzie, Wolna Polska”

54 KOMENTARZE

  • Lewactwo ?
   Każda partia w Polsce jest siebie warta. Tylko nachapać się.
   Ale demokracja naszego kraju jest dla mnie ważna. Chce mieć dostęp do wszystkich informacji. I możliwość decyzji.
   Rosja… blee.
   Niemcy… blee.
   Ameryka … blee.
   Unia Europejska… blee.
   Ale my na tym świecie sami nie żyjemy.
   Pań Jarosław tak jak pewna myszka” mózg ” Chce chyba opanować świat. Tylko czym… ???

   • Jakoś nie słyszałem, żeby były takie protesty po wejściu prokuratury do Wprost ,za czasów Tuska. Jeżeli on idzie na czele protestu i przemawia to już jest powód żeby zastanowić się nad tą lipą. Chyba nie jest normalne, żeby właścicielem stacji była firma zarejestrowana na lotnisku w Holandii. I jeszcze jedno pytanko do pożytecznych idiotów, wyśmienicie mi gdzie ta stacja ma jeszcze wiekszosciowe udziały w UE ?

   • W TV informacje? A na jakim programie? Na co nie przełączysz, czy to TVN czy TVP leci naprzemiennie propaganda z głupotami. Jeszcze jedyne w miarę niezależne info można w necie znaleźć, ale nawet tam coraz bardziej panoszy się cenzura.

 1. TVN to amerykańskie media a czy wolne? Nie tak dawno amerykańskie media cenzurowany urzędującego prezydenta, Trumpa… Nie mam zdania, ale to kolejna gow** burza moim zdaniem…

  • Za komuny też była jedna telewizja.
   Teraz każdy ma wybór. I człowiek sam może własne wnioski wynosić, ma wybór.
   Ja nie oglądam TVP i TVN.
   Wystarczy, że idę do sklepu i widzę ile płacę więcej. 500+ mnie nie dotyczy, emerytura też nie. Nie korzystam z social. Wypłata stoi, a wszystko idzie w górę.
   Od czasu komuny były wolne media.
   Dlaczego wszystko musimy zmieniać ?
   Jak nie sądy, to aborcja, teraz telewizja. Z tego i tak kasy dla państwa (czyli dla nas) nie ma. Nie długo to na zakupy do Niemiec będziemy jeździć bo będzie taniej.

 2. Protest przeciw czemu ? Wpływy kapitału z TVN-iemieckiej nie wpływają do Polski i gdzie idą?.Dla przykładu- kto by chciał żeby zarobki wasze wpływały na sąsiada konto i o to rząd walczy, a nie jakieś progromy Tv.

 3. Słusznie Rząd robi, wczytać się dokładniej, w ten projekt, a nie krzyczeć od razu o “wolne media”… sami nie jesteście wolni, bo ktoś rzuci hasło, a wy jak te UBezwlasnowolnione owieczki idziecie robić zamieszanie…

 4. Nie wierzę.czy ci,którzy piszą obraźliwie nie rozumieją sytuacji?
  Po co obrażacie zamiast czytać INFORMACJE O TYM CO SIĘ DZIEJE.
  Brak wiedzy,brak myslenia prowadzi do braku bezpieczeństwa nas wszystkich

 5. Za komuny też była jedna telewizja.
  Teraz każdy ma wybór. I człowiek sam może własne wnioski wynosić, ma wybór.
  Ja nie oglądam TVP i TVN.
  Wystarczy, że idę do sklepu i widzę ile płacę więcej. 500+ mnie nie dotyczy, emerytura też nie. Nie korzystam z social. Wypłata stoi, a wszystko idzie w górę.
  Od czasu komuny były wolne media.
  Dlaczego wszystko musimy zmieniać ?
  Jak nie sądy, to aborcja, teraz telewizja.
  Nie długo to na zakupy do Niemiec będziemy jeździć bo będzie taniej… Tym niech się zajmą… a nie oczy mydlą.

 6. Nie oglądam TVN24… ale jestem za wolnymi mediami w Polsce. Bez mediów będzie komuna.
  TVP Będzie nam wciskać jak w Polsce pięknie jest ( to nie są wolne media ) Tylko po portwelach będziemy widzieć, że jest coraz gorzej.

 7. Po co moi dziadkowie walczyliśmy o demokracje, jeśli po 40 latach cofamy się do komuny.
  Nie oglądam TVN24 . Ale nie podoba mi się, że rząd chce wszystkim rządzić. Jesteśmy ślepi jak krety.

 8. Gmina mirsk ??? ty mnie chcesz reprezentować. chłopie nie życzę sobie, poza tym chłopie do kuchni i siedzieć cicho. Jest zasada jak nie masz nic do powiedzenia mądrego to lepiej nie mówić nic.

 9. Do zwolennikow komunistycznej partii pis.
  Naoglądacie się gebbelsowskiej tuby propagandowej tv PiS i jesteście zmanipulowani. Nie uznajecie innych mediów żeby dowiedzieć o codziennych aferach waszej władzy średniowiecznej i dlatego jesteście za likwidacją wolnych mediów. PIS = PZPR

   • 13 grudnia Jarosław Kaczyński spał do południa.
    Ale ponoć, jak sam twierdzi, że sam zgłosił się na komendę milicji.
    I, że został zwolniony natychmiast po odmowie współpracy z komunistyczną służbą bezpieczeństwa.
    Ot bohater dzisiejszych podręczników szkolnych i przywódca naszej Polski w 2021 r.
    A oto inni bohaterowie ,,dobrej zmiany” dziś za zgodą prezesa Jarosława K…..
    – tajny współpracownik komunistycznej służby bezpieczeństwa – dziś ambasador RP w Niemczech
    Andrzej P (prywatnie mąż)
    Julii P. dzisiejszej prezes tzw. trybunału konstytucyjnego(prywatnie kucharki prezesa Jarosława K…)
    I ,,perła pisowskiego sądownictwa”
    PROKURATOR STANU WOJENNEGO !!! Stanisław Piotrowicz dziś ,,sędzia trybunału konstytucyjnego” (były poseł PIS)
    A czy prezes nie pożyczał pieniędzy od innego tajnego współpracownika komunistycznej służby bezpieczeństwa i jego żony, z którymi był w spółce Srebrna ?
    Ot bohater dzisiejszych podręczników szkolnych i przywódca – dyktator naszej Polski w 2021 r.
    W 40-tą rocznicę – smutna kompromitacja.

   • Mateuszek Morawiecki to jest dziecko resortowe.
    Dostał od czarnej mafii ziemię za 700 tys. a sprzedali z żoną za 14 mln !
    Czy to jest sprawiedliwe, czy to jest normalne ?
    Tak się napracowali ????
    Tacy są zdolni ???
    Kaczyński to jest dziecko resortowe.
    Cudowne dziecko komunistycznej kinematografii.
    Matka kaczyńskich zarabiała, pracowała w komunistycznej cenzurze.

 10. Wolne media jakie, dlaczego nie pokażą protestów jakie się odbywają na świecie przeciwko segregacji sanitarnej. Dlaczego nie mówią wszystkiego o szczepawkach. Dlaczego przeinaczają i ludzi co nie chcą przyjąć eksperymentu nazywają antyszczepionkowcy choć wiedzą że tak nie jest. Wolne media? Wolne żarty!

 11. wolne media=informacje rzeczywiste,nasza wiedza to kontrola ,informacja o tym co sie dzieje,jak wydają nasze pieniądze,jak działa państwo,co robią w rządzie,kto jest kim.
  Każdy myślący to rozumie,że wolne media to wolność ,wybór,kontrola,wiedza
  Nigdy Polacy nie byli tacy nienawistni,podzieleni,wredni,wyszło to co najgorsze w ludziach siedzi-ludziach,którym się nie chce i wyciagają ręce po darmowe pieniądze bo im się należy

 12. A ja mam to wszystko w pompie…. błazeńskiej wojny polsko-polskiej ciąg dalszy.
  1. Nie chce mi się pracować.
  2. Chętnie zdradzę ojczyznę.
  Oczekuję na propozycje.

 13. Gmina mirsk podtrzymuję swoje. Swój jad skieruj do lustra w którym się przeglądasz , jeśli w ogóle masz odwagę spojrzeć w niego i tyle i aż tyle. Jestem poza tym chłopem który siedzi cicho w kuchni i wykonuje polecenia mojej królowej połowicy która jak co roku dwoi się aby za nasze skromne finanse przygotować rodzinie święta i jestem jej za to wdzięczny i mam zaszczyt choć trochę jej pomóc. Wszystkim życzę zdrowych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i przede wszystkim spokojnych

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here