Jest nowy Dyrektor Wód Polskich Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim

23
3178

Bez większego zaskoczenia zakończyło się poszukiwane nowego dyrektora Wód Polskich Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim. Nowym szefem został dotychczasowy zastępca dyrektora tej jednostki, podlegającej bezpośrednio pod Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 

 

Jak poinformował Jarosław Garbacz Kierownik Zespół Komunikacji i Edukacji Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu nowym Dyrektorem Wód Polskich Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim został Dariusz Konarski.

– Dariusz Konarski z Wodami Polskimi jest związany od początku istnienia, gdy w 2018 roku został mianowany Zastępcą Dyrektorem Wód Polskich Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim. Wcześniej, od 2004 roku był zatrudniony w strukturach RZGW we Wrocławiu. Od początku czerwca pełni już rolę dyrektora naszego lwóweckiego oddziału. – wyjaśnia Jarosław Garbacz, który wskazuje, iż nowy dyrektor Wód Polskich w Lwówku Śląskim ma wieloletnie doświadczenie w gospodarce wodnej.

 

 

– Ukończył Akademię Rolniczą na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji oraz studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Posiadana wiedza i doświadczenie z pewnością pozwolą mu na umiejętne zarządzanie kwestiami ochrony przeciwpowodziowej i gospodarowania wodami na obszarze dorzecza Bobru. – dodaje Kierownik Zespół Komunikacji PGW Wody Polskie we Wrocławiu.

Dariusz Konarski Dyrektor Wód Polskich Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim
Dariusz Konarski Dyrektor Wód Polskich Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim (Fot. Jarosław Garbacz PGW Wody Polskie)

 

23 KOMENTARZE

 1. Gratulacje Panie Darku, trochę to trwało ale w końcu się Panu udało wysadzić z siodła szefową. Teraz trzeba zakasać rękawy i zacząć podejmować własne decyzje, no i koniec robienia projektów pod szyldem Geo….. Życzę sukcesów na nowym stanowisku.

 2. Pan Darek już dał się poznać wcześniej podpisując odpowiedź na prośby oczyszczenia potoku Młynówka w Rybnicy: “Potok wymaga oczyszczenia bo zagraża, ale tego nie zrobimy bo nie mamy pieniędzy.” I tak trzyma ten Darek od 2018 roku.

 3. Świetna decyzja, Pan Dariusz to szansa dla tego urzędu na nowe, lepsze zmiany. Oby udało się naprawić lata zaniedbań. Mam nadzieje, że to koniec z przymykaniem oczu na niekompetencje pewnych osób!
  Życzę powodzenia!

 4. Najważniejsze, że coś tam się zmienia. Za dużo złego zrobiła poprzednia władza, oby pan Dariusz nie miał takiego doradcy jak poprzedniczka. A tym przetargom, które robiła powinien się ktoś przyjrzeć z dokładnością. Każdy mądrzejszy doskonale wie dlaczego ‚odeszła’ pani E.

 5. Pani Edyta Wilczacka ma się dobrze I jest doceniona na stanowisku wiceburmistrza w Swieradowie Gnój.
  Sama podpisala zgode na zrzut sciekow do Kwisy.
  Teraz za zaslugi ma ciepla posadke bo dupa się pali.

 6. Panie Dyrektorze Dariuszu ! Na początek prosimy o uchylenie tej haniebnej, decyzji pozwalającej na zrzut ścieków do Kwisy w Szmbo Zdroju. Tą decyzją pani Wilczacka cofnęła Wody Polskie do XIX wieku.
  Najwyższy juz czas wprowadzić Pana urząd w XXI wieku .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here