Strażacy potrzebują wsparcia. Organizują zbiórkę złomu

12
943
zdjęcie poglądowe OSP Giebułtów (fot.: OSP Giebułtów)

Druhowie z OSP Giebułtów potrzebują pomocy, chcą kupić nowe mundury i żeby zebrać na nie pieniądze organizują wielką zbiórkę złomu.

 

Druhowie z OSP Giebułtów każdego dnia i o każdej porze są gotowi nieść pomoc mieszkańcom. Gaszą pożary, usuwają powalone drzewa, ratują poszkodowanych w wypadkach, …

Teraz oni potrzebują pomoc od mieszkańców. Druhowie chcą kupić nowe mundury i żeby zebrać na nie pieniądze organizują wielką zbiórkę złomu.

„Zaczęła się wiosna, robisz porządki i masz zalegający złom na swojej działce? Chciałbyś wesprzeć swoją Ochotniczą Straż Pożarną? Jeśli tak, napisz do nas, zadzwoń.” – tłumaczą strażacy z OSP Giebułtów, którzy wspominają, iż w związku z ciągłym rozwojem i chęcią niesienia pomocy podjęli się organizacji zbiórki złomu, z której pieniądze zostaną przekazane na sprzęt i umundurowanie giebułtowskich strażaków.

Druhowie zapewniają, że odbiorą złom własnym transportem po wcześniejszym umówieniu z terenu całego Giebułtowa, Giebułtówka, Woli Augustowskiej, Augustowa. Wszystkich chętnych pozbyciem się zalegającego w domu złomu i wsparciem strażaków prosimy o kontakt do Prezesa OSP Giebułtów w celu umówienia odbioru – tel. 502 538 635

12 KOMENTARZE

  • Jeżeli komentuje to mieszkaniec Giebułtowa to powinien najlepiej wiedzieć na co zostały przeznaczone pieniądze sołeckie, ponieważ na zebraniu to mieszkańcy głosują na złożone wnioski rozdysponowania pieniędzy na wioskę
   Pozdrawiam

   • Sama idea OSP Giebułtów nie jest zła
    że coś robią i potrafią się organizować, za co się należy szacunek. Ale tak samo wiadomo że OSP co roku występuje o dodatkowe pieniądze z funduszu sołeckiego i co roku jest mowa o mundurach itp. Wiadomo każda pomoc jest potrzebna.

 1. Ale oni nie mają potrzeby wymiany umundurowania, mają całe kompletne ubrania bojowe. Jest to tylko chęć zmiany koloru z czarnych na piaskowe, ot takie widzimisię za 3500 zł od munduru.

  • Prosiłbym o doinformowanie się dlaczego wszyscy strażacy wymieniają umundurowanie z czarnych na piaskowe. A drugim argumentem wymiany mundurów ,często podczaj akcji ,ratowania czyjegoś życia czy mienia , mundur ulega zniszczeniu?
   Najgorsze jest w tym to, że często tacy ludzie jak Pan lub Pani całkiem zmienia nastawienie do Straży Pożarnej dopiero wtedy jak potrzebna jest natychmiastowa pomoc..
   Ale my na całe szczęście jesteśmy o każdej porze dnia i nocy by pomóc.
   My nie mamy z tego nic,każda złotówka zarobioną podczas akcji od powstania naszej Jednostki zostawała w straży na sprzęt i umundurowanie. Nikt nigdy nie wziął żadnych pieniędzy dla siebie.
   Pozdrawiam serdecznie.

 2. Aby nowy strażak mógł pomóc swoimi rękoma pierw musi ukończyć kurs podstawowy strażaków. Z tego co wszędzie pisze to czarne ubrania pozostają do momentu zniszczenia i dopiero kupując nowe jest “zalecenie” a nie przymus aby kupować piaskowe. Musieli byście podać ilu nowych strażaków np. w ostatnich czterech latach skończyło kurs podstawowy, i zasiliło szeregi jednostki do tego przedstawić ile w tych latach pozyskaliscie z funduszu sołeckiego. Jeśli tych pieniędzy wystarczyło by aby zakupić dla każdego buty i ubranie specjalne a nawet rękawice kominiarkę i hełm, a zakupione zostało co innego gdzie wyposażenie w środki ochrony osobistej powinno się realizować w pierwszej kolejności. Za 3500zl można ubrać jednego, więc pozyskane kwoty z funduszu z ostatnich lat dzielone przez tą kwote da odpowiedz czy nie było pieniędzy aby ubrać nowych członków.

 3. Ale z was dupki.
  Chcą coś sami zdziałać, swoją pracą, z czyjaś pomocą. Was nikt nie zmusza żebyście cos dawali.
  To są mlodzi ludzie, którzy poświęcają swój czas na to żeby innym pomóc. A nie mają z tego nic.
  I wstyd wyliczać co ile kosztuje i dlaczego chcą kupić nowe czy inne stroje czy wyposażenie, skoro sami na to zbierają własnymi rękoma.
  Peace and love. ✌

 4. Dokładnie, pisząc poprzedni komentarz odnosiłem się do poprzednich które sugerują że jest to potrzeba a nie zachcianka. Ale tak jak mówisz chwalmy to że jeszcze się im chce coś zrobić bo z tym coraz ciężej wszędzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here