Mirsk: Trwają zawody sportowo- pożarnicze

0
1617
Mirsk zawody sportowo- pożarnicze OSP

Po okresie izolacji, pandemicznych obostrzeniach wszyscy powoli wracamy do normalności. Odżywają lokalne wydarzenia kulturalne i sportowe. Wracają także zawody sportowo- pożarnicze.

 

W sobotni poranek, 11 czerwca na stadionie miejskim w Mirsku rozpoczęły się Miejsko- Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze, w których udział wzięło osiem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Mirsk. W zmaganiach rywalizowały drużyny reprezentujące: OSP Kwieciszowice, OSP Giebułtów, OSP Rębiszów, OSP Proszowa, OSP Krobica- Orłowice, OSP Gierczyn, OSP Mirsk i OSP Przecznica.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Nad ich poprawnością czuwała Komisja sędziowska w skład której weszli funkcjonariusze KP PSP w Lwówku Śląskim powołani przez Komendanta st. bryg. Mariusza Mroza. Sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Andrzej Więdłocha, ponadto w skład komisji sędziowskiej weszli: st. kpt. Wojciech Mazurek, st. kpt. Marcin Grala, asp. Grzegorz Faliński, asp. Krzysztof Borowski, mł. asp. Mariusz Schombierski a asp. Agnieszka Dworak.

Nagrodami w zawodach jest puchar przechodni oraz nagrody finansowe, które druhowie przeznaczą na zakup sprzętu pomagającego im w działaniach ratowniczo- gaśniczych.

Do rywalizacji przystąpiły także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – trzy reprezentujące OSP Mirsk, oraz drużyny z OSP Rębiszów, OSP Giebułtów, OSP Proszowa i OSP Gierczyn. Tu ważniejszym od punktów była dobra zabawa.

Wyniki zawodów sportowo- pożarniczych OSP gminy Mirsk:

 1. OSP Proszowa z wynikiem: 122,83;
 2. OSP Mirsk z wynikiem: 125,41;
 3. OSP Kwieciszowice z wynikiem: 137,96;
 4. OSP Krobica- Orłowice z wynikiem: 141,58;
 5. OSP Giebułtów z wynikiem: 158,50;
 6. OSP Gierczyn z wynikiem: 169,44;
 7. OSP Rębiszów z wynikiem: 173,06;
 8. OSP Przecznica z wynikiem: 226,49;

Zwycięskie drużyny wezmą udział w planowanych na jesień zawodach na szczeblu powiatowym.

Wyniki, jakie osiągnęły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

 1. MDP OSP Gierczyn – 44,25;
 2. MDP OSP Proszowa – 50,99;
 3. MDP OSP Mirsk I – 54,65;
 4. MDP OSP Mirsk II – 60,08;
 5. MDP OSP Mirsk III – 61,19;
 6. MDP OSP Rębiszów – 62,25;
 7. MDP OSP Giebułtów – 66,04

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here