Chciała sprzedać książki. Straciła 20 tysięcy złotych!

0
2052

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zgłosiła się kolejna osoba oszukana podczas sprzedaży rzeczy za pośrednictwem aplikacji Vinted. W wyniku działania oszustów straciła ponad 20.000 złotych. Po raz kolejny ostrzegamy i przypominamy – sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów.

 

Policjanci ostrzegają osoby sprzedające na portalach internetowych OLX.pl, Vinted. Oszuści informując o otrzymaniu pieniędzy za wystawiony towar wysyłają sprzedawcom linki do fałszywych stron bankowości internetowej. Logując się na tych fałszywych stronach tracimy dostęp do konta.

Wczoraj, 26 lipca br., do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła, iż jej córka wystawiła na portalu Vinted do sprzedaży książki. Chwilę po tym odezwała się do niej osoba zainteresowana kupnem rzeczy. Za pośrednictwem prywatnej wiadomości otrzymała link, po wejściu w który widniała informacja dokąd należy wysłać paczkę. Kolejnym krokiem było wybranie ikony banku, w którym posiada konto. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku należało wpisać swój login, hasło do bankowości internetowej oraz kod weryfikacyjny, który otrzymała w wiadomości SMS. Po wykonaniu wszystkich czynności zgodnie z wytycznymi kobietę zaniepokoił długi czas trwania transakcji. Po wejściu na konto internetowe swojego banku zorientowała się, że z jej konta, bez jej wiedzy doszło do przelewu środków pieniężnych w wysokości ponad 20.000 złotych.

Sprzedając w Internecie również możesz stać się ofiarą oszustów. Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here