Zatrzymali transport 13 ton odpadów odzieży używanej

1
1715

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała transport 13 ton odpadów odzieży używanej z Niemiec do Polski. Odbiorca towaru nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie odpadów, ich odzysku lub utylizację. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

 

 

Kontrola na autostradzie A4

KAS wykryła, podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4 w Jędrzychowicach, nielegalny przywóz odpadów odzieży używanej z Niemiec do Polski. W prawie 13 tonowym ładunku przywożonym dla polskiej firmy znajdowało się zniszczone obuwie, zużyta bielizna i odzież.

Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub unieszkodliwienia odzieży w sposób zgodny z przepisami. Jak ustalili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu firma zajmuje się handlem odzieżą używaną, a towar, który miała odebrać był niesortowany i nie nadawał się do sprzedaży. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy towaru do 500 tys. zł. Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego.

-/Dolnośląska KAS/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here