Mieszkańcy zdecydowali. Dołożą do projektu budowy świetlicy

6
1593

Mieszkańcy podczas zebrania zdecydowali, iż do wykonania projektu budowy świetlicy wiejskiej dołożą 20 tysięcy złotych. Dokumentacja powinna powstać w najbliższych miesiącach.

 

 

W niedzielę, 17 września w sołectwie Wieża w gminie Gryfów Śląski odbyło się zebranie mieszkańców sołectwa, podczas którego podjęto uchwałę, w sprawie wydatkowania środków z Funduszu Sołeckiego. Z kwoty 32 tysięcy złotych lwią część, bo aż 20 tysięcy mieszkańcy przeznaczyli na przygotowanie dokumentacji projektowej pod budowę świetlicy sołeckiej.

Trzeba zaznaczyć, że Gmina na ten cel miała 20 tysięcy złotych. I oferty, które wpłynęły były zdecydowanie powyżej tej kwoty. Dzięki temu wspólnymi siłami z Burmistrzem Gryfowa uzbieraliśmy na to by wykonać projekt budynku. – wskazuje Pani Aneta Pałkowska-Rodzik z Rady Sołeckiej Sołectwa Wieża, która dodaje, iż wczoraj odbyła się wizja lokalna w terenie dotycząca projektu indywidualnego budynku świetlicy.

 

 

Ponadto podczas zebrania mieszkańcy, którzy na nie przybyli zdecydowali, iż 10 tysięcy złotych wydadzą na zakup lampy solarnej, a pozostałe 2.756,42 złotych na utrzymanie zieleni w sołectwie.

czytaj także:


6 KOMENTARZE

  1. Wszędzie w koło się robi inwestycję tylko nie w Uboczu np.kanalizacja .wszystkie wioski należące do gminy Gryfów mają tylko nie Ubocze.zapomniane przez władze i radnych.Niedlugo będą zabiegać oni o głosy wtedy wszystko obiecują.

  2. Ubocze -największa wieś w gminie Gryfów Śląski .
    No ale po co robić kanalizację dla 300 domów? Po co ciągnąć gaz? Ot , taka sobie wioseczka…widocznie brak wpływowych i ważnych mieszkańców.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here