15 firm chętnych na zaprojektowanie świetlicy sołeckiej

0
509
grafika poglądowa

Poznaliśmy oferty w ogłoszonym przez burmistrza przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej świetlicy sołeckiej. Rozpiętość cenowa ofert jest bardzo duża.

 

 

Mieszkańcy sołectwa Wieża w gminie Gryfów Śląski wprawdzie mają świetlicę sołecką, ale ta z jednej strony jest mała, a z drugiej, z uwagi na to, że budynek jest zamieszkiwany również przez osobę prywatną, dochodzi do konfliktów. Mieszkańcy sołectwa od lat postulowali budowę nowej świetlicy. Gmina miała jednak pilniejsze wydatki. Jednak Burmistrz przychylnym okiem patrzył na potrzeby mieszkańców dzięki czemu udało się już pozyskać grunt. Teraz władze Gminy poczyniły kolejny krok.

Kilka dni temu Burmistrz Poniźnik ogłosił przetarg na „Budowę świetlicy w Wieży – dokumentację projektową”.

 

 

W dni u wczorajszym poznaliśmy oferty, których rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Wszystkich ofert złożonych zostało aż 15. Najtańsza okazała się oferta jednej ze złotoryjskich firm, która opiewa na 28.000 złotych. Na drugim biegunie znalazła się oferta wałbrzyskiej firmy – 157.440 zł.

Sami mieszkańcy wskazują, iż woleliby, żeby przed przetargiem na projekt, pojawił się konkurs na koncepcję, a dopiero po wyborze koncepcji żeby Gmina wybierała projektanta. Czy Burmistrz wyłoni wykonawcę projektu? O tym przekonamy się zapewne za kilka dni.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here