Lwówek Śląski: Odpady schowane pomiędzy łanami zbóż?

9
331

Asfaltowe łąki to tytuł jednego z przebojów powstałej w 1969 roku Grupy ABC. Młodszemu pokoleniu znanego bardziej w wykonaniu zespołu De Mono. W gminie Lwówek Śląski tytuł ten najwyraźniej ktoś wziął sobie do serca i to niemal dosłownie. W Zbylutowie odpady m.in. destruktu asfaltowego wysypują na działkę pomiędzy łanami zboża. Czy powstanie tam asfaltowe pole?

Po opublikowanym we wtorek materiale pt.: „Gmina składuje odpady niemal w centrum Lwówka Śląskiego”, w którym pisaliśmy o trwającym od dawna procederze składowania odpadów m.in. asfaltu, azbestu, gruzu i ziemi przy ulicy Rybnej w Lwówku Śląskim, a w którym to na zakończenie zadaliśmy pytanie: „Ciekawe tylko, gdzie te odpady są teraz przewożone?” zgłosili się do nas mieszkańcy, który wskazali miejsce, które ich zdaniem jest właśnie tym, gdzie trafiają odpady z Lwówka Śląskiego:

„… wysyłam zdjęcia oraz dokładną lokalizację odpadów z Rybnej w Zbylutowie” – piszą czytelnicy i dodają – „Wczoraj, 27 maja przyjechały na polną drogę ciężarówki z odpadami”.

Na zdjęciach widać metodę wykorzystania odpadów: destruktu asfaltowego, gruzu i ziemi. Byliśmy na miejscu i potwierdziliśmy występowanie na tej działce znacznych ilości odpadów.

Gdyby przyjąć założenia czytelników znaczyłoby to, że jest to odpad należący do Gminy Lwówek Śląski, który zamiast na składowisko odpadów trafił pomiędzy łany zbóż. Niemniej nie mamy badań laboratoryjnych, które jednoznacznie potwierdziłyby pochodzenie tych odpadów. Liczymy jednak, że władze Lwówka Śląskiego szybko wytłumaczą, skąd na działce 998 (w pobliżu remizy OSP) w Zbylutowie wzięły się odpady i czemu one tam mają służyć? Czy jest to działanie celowe, czy np. pomyłka kierowcy ciężarówki?

9 KOMENTARZE

  1. Jeśli to gminne odpady to się Gmina wytłumaczy że to ,,dla utwardzenia polnej drogi, żeby był lepszy przejazd”. Taka sama szmira jest zrobiona na drodze Radłówka-Płóczki Dolne. Kiedyś można było spokojnie przejechać osobówką, a teraz to najlepiej mieć terenowy a i tak polem się jedzie bo bezpieczniej i mniej rzuca.

  2. Destrukt asfaltowy nie jest materiałem niebezpiecznym jeżeli został ponownie wbudowany . W całym kraju z destruktu wykonywane są pobocza jak o również dolne w-wy podbudowy np droga Boleslawiec-Lwowek jako dolna w-we ma destrukt asfaltowy. Lepiej jest użyć materiał ponownie żeby służył niż złożyć go na składowisku odpadów . Idąc takim tokiem rozumowania wszystkie drogi w mieście i w gminie wykonane są z materiałów niebezpiecznych bo przecież to taki sam materiał

  3. do mieszkanca na tych zdjeciach niema wbudowania tego odpadu w droge a jeszcze tam znajdowal sie azbest rakotworczy a to zmienilo miejsce skladowania teren przy ul. rybnej posprzatany a nawsi zamaskowany

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here