Pojazdy wojskowe na drogach powiatu lwóweckiego

12
4800
zdjęcie poglądowe (fot. Wojsko Polskie)

Starosta Powiatu Lwóweckiego informuje o możliwych utrudnieniach w ruchu podczas przygotowania do wielonarodowego ćwiczenia SABER STRIKE 2022.

 

Szanowni Państwo, informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu podczas przygotowania do wielonarodowego ćwiczenia SABER STRIKE 2022 (Sbs22):

od wtorku, 15 lutego, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn kolejnych pojazdów wojskowych w związku z przygotowanymi do wielonarodowego ćwiczenia Saber Strike 2022 (SbS22), które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W ramach przygotowań do ćwiczeń, od 12 lutego do końca marca 2022 br., po drogach województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego, będzie się odbywał ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać m.in. na autostradach A1, A2 i A4, drogach ekspresowych S8 i S61 oraz DK16, DK18 i DK63.

Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników planowanego ćwiczenia m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Najczęściej pojazdy biorące udział w ćwiczeniach poruszać się będą w godzinach nocnych, aby w jak najmniejszym stopniu powodowały utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą musiały odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Od dnia 15.02 należy spodziewać się wzmożonego ruchu kolumn wojskowych na drogach, apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

12 KOMENTARZE

  1. Dlaczego w tych czasach tylu jest pseudo fachowców od wszystkiego? Dlaczego teraz jest każdy głupio mądry? Jest przejazd kolumny samochodów to widocznie dowódcy tak postanowili, jakby było inaczej jechały by transportem kolejowym. Teraz wszyscy przed komputerami i wszystko wiedzą i tylko zbędne komentarze

    • A jak to będzie w języku Stephana Bandery, bo to nie ruskie są dla Polski i Polaków zagrożeniem tylko Ukraina. Już teraz na codzień w sklepie, na chodniku słyszy się wszędzie w Polsce ukraincow a nie ruskich

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here