Kryzys na rynku firm budowlanych. Nie ma chętnych do budowy remizy

4
2057
grafika poglądowa

Wydawać by się mogło, iż to niezwykle prosta do wykonania inwestycja. Budowa garażu dla samochodu straży pożarnej dla budowlańców nie jest ponadprzeciętnym wyzwaniem. Jednak zainteresowanych firm podjęciem takiego brak.

 

Pod koniec stycznia redakcja Lwówecki.info informowała o ogłoszonym przez burmistrza Gryfowa Śląskiego przetargu na budowę budynku garażowego dla ochotniczej straży pożarnej w Wolbromowie.

Planowany obiekt, to budynek garażowy, jednolokalowy, jednokondygnacyjny – parterowy. Geometria dachu, dwuspadowy o nachyleniu połaci 36 stopni, pokryty blachodachówką w kolorze czerwonym. Cokół wykończony płytka elewacyjną cegła, kolorystyka elewacji biała. Stolarka okienna i drzwiowa drewniana lub PCV.

Zgodnie ze specyfikacją parametry obiektu budowlanego prezentują się następująco:

  • Powierzchnia zabudowy – 92,26 m2;
  • Powierzchnia całkowita – 92,26 m2;
  • Powierzchnia użytkowa – 76,00 m2;
  • Kubatura brutto – 534,00 m3;
  • Szerokość elewacji frontowej – 8,68 m;
  • Wysokość budynku – 7,43 m;
  • Kąt nachylenia połaci dachu – 36°;
  • Liczba kondygnacji – 1

Burmistrz planował przeznaczyć na realizację zadania kwotę 160.000,00 zł brutto. Obiekt miał stanąć do wakacji. Teraz termin ten stoi pod dużym znakiem zapytania. Wszystko z powodu braku chętnych do budowy firm. W dniu wczorajszym, to jest we wtorek 9 lutego 2022 roku burmistrz ogłosił, iż musiał unieważnić postępowanie, bo w wyznaczonym terminie nie wpłynęła do urzędu żadna oferta.

Z pewnością na dniach władze Gryfowa Śląskiego ponownie ogłoszą przetarg na to zadanie, licząc, że tym razem chętnych nie zabraknie, a złożone oferty będą dogodne cenowo.

4 KOMENTARZE

  1. Hahaha. Za takie pieniądze to dziwne by było gdyby ktoś się zgłosił. Chyba burmistrz nie ma pojęcia co ile w tych czasach kosztuje. Powinno to kosztować 322 000netto

  2. Oni wszyscy mają pojęcie ile co, najlepiej im pasują remonty z dofinansowań jak np. remont komisariatu za 5-milionów w Gryfowie .Piszecie wnioski o wsparcia na takie cele ,otrzymujecie pieniążki pod warunkiem włożenia iluś tam procent środków własnych ,i co, znów ,bo mamy tylko tyle swojego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here