Był pijany, mimo to wsiadł za kierownicę

1
1496
fot.: Policja Lwówek Śląski

Policjanci dziennie zatrzymują około 300 pijanych kierowców. Tylko w ciągu trzech dni lipca 2023 roku mundurowi wyeliminowali z ruchu 1032 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

 

 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest jednym z ważniejszych elementów życia w dzisiejszych czasach. Niestety, istnieje pewien czynnik, który stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa na drogach, to pijani kierowcy. Wpływ alkoholu na zdolności kognitywne i motoryczne człowieka sprawia, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale również niebezpieczne zarówno dla samego kierowcy, jak i innych osób na drodze.

 

Sytuacji nie poprawiają surowe przepisy. Policjanci w naszym kraju dziennie zatrzymują około 300 pijanych kierowców. Tylko w ciągu trzech dni lipca 2023 roku mundurowi wyeliminowali z ruchu 1032 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. W czerwcu 2023 roku na terenie Polski zatrzymano 8789 kierowców na podwójnym gazie. Te statystyki dają do myślenia.

 

 

W powiecie lwóweckim też nie brakuje kierowców, którzy za nic mają zdrowy rozsądek, bezpieczeństwo swoje i innych uczestników dróg.

 

1,5 promila alkoholu, w sobotni poranek 1 lipca br., wydmuchał 38-latek z powiatu lwóweckiego zatrzymany przez policjantów na ulicy Przyjaciół Żołnierza, kilkadziesiąt metrów przed Komendą Policji. Mundurowi zabrali mu prawo jazdy, o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here