NASZ PATRON – NASZ WZÓR: Uroczysty apel w SP 3

4
676

W dniu 27 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. „Szarych szeregów” w Lwówku Śląskim, w ramach realizacji ogólnoszkolnego projektu „PATRON”, odbyły się apele (dla OP i klas I – IV oraz klas V – VIII) poświęcone Szarym Szeregom.

Uczniowie wspólnie z nauczycielami upamiętnili również 76. rocznicę Akcji pod Arsenałem, w wyniku której został odbity z rąk niemieckich oprawców m.in. Jan Bytnar ps. „Rudy” (26 marca 1943 r.).
Pierwszym punktem spotkań było wspólne odśpiewanie Hymnu Szarych Szeregów, po czym chór szkolny „Allegro” wykonał wiązankę pieśni z Powstania Warszawskiego. W kolejnej części, w krótkich prezentacjach, przybliżona została historia Szarych Szeregów oraz przebieg akcji pod Arsenałem. Na zakończenie odbył się konkurs ze znajomości lektury pt. „Kamienie na szaniec”, który wygrała uczennica z kl. VIII b Zuzanna Szymaniak. – czytamy w relacji na szkolnym profilu.

fot. Szkoła Podstawowa nr. 3, Lwówek Śląski

Apele przygotowali nauczyciele: Anna Nowicka, Lidia Ryngwelska, Krystyna Matkowska, Maria Józefowicz, Maciej Szczerepa.

4 KOMENTARZE

  1. Wiadomość wprowadza czytelników w błąd. Szkoła Podstawowa nr 3 w Lwówku Śląskim nie posiada jeszcze imienia. Obecnie w szkole realizowany jest projekt “PATRON”. W grudniu 2018 r. Szare Szeregi zostały wybrane przez społeczność szkolną na patrona szkoły. Uroczystość nadania imienia zaplanowana jest na czerwiec 2019.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here