Kolejne wzrosty cen na stacjach paliw.

1
993

Niespełna 4,5 zł za litr 95- ki i kilka groszy mniej za litr oleju napędowego oraz 2 złote za litr autogazu. To średnie ceny z października roku ubiegłego. Dziś o takich cenach możemy tylko pomarzyć. Liczniki na stacjach paliw w Lwówku Śląskim szaleją. W ciągu tygodnia większość paliw poszła o kolejne kilkanaście groszy w górę.

 

Ceny paliw w Lwówku Śląskim w dniu 28.09.21r. kształtowały się następująco: najtańsze paliwo było na stacji Watis, gdzie popularna 95- ka kosztowała 5,77 złotych za litr, olej napędowy 5,49 zł za litr. Na Cirkle K benzyna 95 kosztowała 5,86 zł za litr, diesel był po 5,69, a gaz po 2,94 zł. Natomiast na Orlenie benzyna 95 była po 5,86 zł, a olej po 5,61 zł.

W ostatnim tygodniu mocno podrożał autogaz. Takich cen na stacjach nie było od ponad dekady. Co ciekawe, prezes Narodowego Banku Polskiego przekonuje, że inflacja nie ma negatywnego wpływu na zasobność portfeli Polaków.

„Chcę podkreślić, że inflacja nie ma negatywnego wpływu na zasobność portfeli Polaków. Mówię coś przeciwnego do tytułów w mediach. Inflacja jak dotąd nie ma negatywnego wpływu na zasobności portfeli Polaków. Wszystkie wynagrodzenia i świadczenia emerytalne rosną znacząco szybciej niż inflacja. Dotyczy to także tych najmniej zarabiających, bo istotnie rośnie także płaca minimalna. Podkreślam to bardzo mocno – zasobność portfeli Polaków rośnie szybciej niż inflacja i dotyczy to także najmniej zarabiających.” – mówił prezes NBP Adam Glapiński podczas wczorajszej konferencji prasowej komentując przy tym podwyżkę stup procentowych.

W tym samym czasie na stacjach paliw w Lwówku Śląskim z portfeli kierowców uciekały kolejne złotówki. Najbardziej zdrożał autogaz, a najmniej benzyna 95, która na dwóch stacjach wczoraj kosztowała tyle samo co tydzień temu.

W czwartek 7 października 2021 roku ceny paliw na stacjach w stolicy powiatu lwóweckiego kształtowały się następująco: najniższe ceny były na stacji Watis, gdzie popularna 95 kosztowała 5,82 zł/litr (wzrost od 28.10 o 0,05 zł/l), a olej napędowy był po 5,75 (wzrost od 28.10 o 0,26 zł/l). Na stacji Cirkle K cena 95-ki wynosiła 5,86 zł (bez zmian), olej napędowy kosztował 5,85 (wzrost od 28.10 o 0,16 zł/l) natomiast gaz był po 3,14 (wzrost od 28.10 o 0,20 zł/l). Na stacji paliw Orlen benzyna 95 kosztowała 5,86 (bez zmian), natomiast diesel kosztował 5,79 (wzrost od 28.10 o 0,18 zł/l).

1 KOMENTARZ

  1. Kaczyński od kiedy go znamy przy rządzeniu nie potrafi metodami demokratycznymi zarzadzać krajem a tylko wywoływaniem konfliktów a potem gaszeniem tych konfliktów. To tak zwana metoda rządzenia NA KRÓLA. Najprościej można to wytłumaczyć anegdotą. “… Król zaalarmowany przez metaforycznych Błaszczaków,Brudzińskich,Morawieckich i. t.d,podszedł do murów obronnych i widzi,że na dole stoją osobno dwie bardzo duże grupy niezadowolonych wojowników-jedni z cepami a drudzy z kosami i krzyczą,że nie mają co jeść bo król wszystko im zabiera.Podpowiadacze jak wyżej namawiają króla aby użył swego wojska i krwawo stłumił ten bunt.Król jednak powiedział im,że zrobi co innego.Trzeba w umiejętny sposób przekonać tych na dole z kosami,że ci obok co stoją z cepami chcą im zabrać kosy.Sami się wykrwawią a dobry król na końcu jako rozjemca ich resztki po wspólnej masakrze pogodzi….”.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here