Jak zwiększyć widoczność strony w wyszukiwarce internetowej?

0
160
grafika pixabay.com

Wyszukiwarka internetowa to jedyny obszar marketingowy, który pozwala tak precyzyjnie odpowiadać na potrzeby użytkowników. Dzięki temu, że internauci wpisują w Google konkretne frazy, właściciele serwisów mogą docierać do potencjalnych klientów z odpowiednim przekazem dopasowanym do ich intencji. Ale co zrobić, aby na dane słowa kluczowe Twoja strona wyświetlała się wyżej niż strona konkurencji?

 

Profesjonalna analiza serwisu internetowego

Aby zwiększyć widoczność i poprawić pozycję serwisu w wynikach naturalnych, trzeba dopasować się do wymagań wyszukiwarki. Firma Google stale aktualizuje swoje algorytmy, a do tego nie ujawnia wszystkich czynników wartościujących, jednak są pewne aspekty, o które trzeba dbać zawsze. Należą do nich m.in. optymalizacja tagów w kodzie strony, budowanie przyjaznych adresów URL, nasycenie strony słowami kluczowymi, publikowanie wartościowych treści i pozyskiwanie linków zewnętrznych.

Przed planowaniem strategii warto sprawdzić, w jakim stopniu aktualnie strona jest przystosowana do wymagań wyszukiwarki Google. W tym celu należy wykonać audyt SEO, a także audyt UX. Wprawdzie wrażenia użytkownika nie są oficjalnym czynnikiem rankingowym, ale firma Google nie ukrywa faktu, że zadowolenie internautów nie jest bez znaczenia w całym procesie zwiększania widoczności.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna to podstawowy element całego procesu pozycjonowania. Wyszukiwarka Google nie promuje stron, których właściciele nie dbają o szybkość ładowania zawartości, przyjazne adresy URL, zoptymalizowane opisy i tytuły stron czy bezpieczeństwo. Optymalizację techniczną można podzielić na dwie części:

  • Ułatwienie botom indeksującym sprawdzenia zawartości – aby wyszukiwarka Google mogła wyświetlać stronę użytkownikom, najpierw musi ją odnaleźć, sprawdzić jej zawartość, a następnie dodać do swoich zasobów. Aby ułatwić proces odnalezienia i zindeksowania witryny, należy zadbać o mapę strony, plik robots.txt, przyjazne adresy URL oraz linkowanie wewnętrzne.
  • Ułatwienie użytkownikom korzystania z witryny – użytkownicy niechętnie korzystają z witryn, które wolno się ładują, nie zawierają wartościowych treści, nie pomagają rozwiązać problemu czy wykonać zadania lub po prostu są nieatrakcyjne wizualnie. Optymalizacja techniczna ma wyeliminować problemy, które mogłyby zniechęcić odwiedzającego do podjęcia kolejnych kroków.

Content marketing

Content marketing pozwala zwiększyć pozycję strony, ale także realizować inne cele marketingowe. Za pomocą treści możesz sprzedawać, zachęcać do udziału w wydarzeniu, kreować wizerunek eksperta, pozyskiwać ruch na stronie czy budować zaufanie odbiorców. Strona bez treści ma niewielkie szanse na zaistnienie w wyszukiwarce, zwłaszcza że Google to wyszukiwarka tekstowa.

Link building

Link building to inaczej pozyskiwanie linków zewnętrznych. Im więcej odnośników z innych serwisów prowadzi do pozycjonowanej strony, tym większe szanse ma ona na wysoką pozycję. To dlatego, że Google nabiera zaufania do witryny, o której mówią inni. Warunkiem jest jednak to, że serwisy, z których pochodzą linki, muszą być wartościowe. Istotny jest również typ linków oraz ich atrybut.

Budowanie profilu linkowego wbrew pozorom nie jest łatwe. Niestety nieświadomie popełniony błąd w tym zakresie może obniżyć pozycję Twojej strony lub sprawić, że wyszukiwarka Google nałoży na serwis karę. Zaufanie Google trudno jest odbudować. Dlatego, jeśli nie masz doświadczenia w link buildingu, skorzystaj z pomocy pozycjonera lub agencji. Profesjonalna agencja SEO zajmie się zarówno pozyskiwaniem linków, jak i innymi aspektami związanymi z pozycjonowaniem.

-/Materiał partnera/-mm

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here