Lwówek Śląski: Ceny paliw szybują w górę

17
3175

Ceny paliw rosną w zastraszającym tempie. Eksperci nie mają dobrych wiadomości. I marnym pocieszeniem jest, iż niektórzy – jak na przykład Anglicy mają jeszcze gorzej, bo ich stacje świecą pustkami.

 

Nie każdy wie, ile kosztuje w sklepie bochenek chleba. Jednak każdy powinien zdawać sobie sprawę, iż na jego cenę, a także ceny wszystkich innych towarów i usług znaczący wpływ mają ceny paliw. A te w ostatnim czasie szybują w górę. Takich wzrostów nie było od dawna. I co gorsze eksperci nie mają dobrych wiadomości. Marnym pocieszeniem może być fakt, iż inni mają gorzej.

Jest wiele składowych wpływających na ceny paliw na stacjach. Od cen na światowych rynkach, ceny walut, popytu, …. Wszystkie z tych składowych w ostatnim czasie są niekorzystne, co w efekcie przekłada się na to, ile zapłacimy za litr paliwa. Jak podaje BM Reflex na cenę detaliczna paliwa składają się: akcyza, opłata paliwowa, koszt zakupu paliwa w rafinerii, marża detaliczna i VAT.

23-09-2021
BM Reflex
Akcyza Opłata paliwowa Koszt zakupu paliwa w rafinerii marża detaliczna VAT
95 26% 3% 45% 8% 19%
ON 20% 6% 47% 8% 19%

 

Ceny paliw w Lwówku Śląskim nie należą do najwyższych w kraju. W stolicy powiatu lwóweckiego w dniu wczorajszym (28.09.21r.) najtańsze paliwo było na stacji Watis, gdzie popularna 95- ka kosztowała 5,77 złotych za litr, olej napędowy 5,49 zł za litr. Na Cirkle K benzyna 95 kosztowała 5,86 zł za litr, diesel był po 5,69, a gaz po 2,94 zł. Natomiast na Orlenie benzyna 95 była po 5,86 zł, a olej po 5,61 zł.

17 KOMENTARZE

 1. To jak w Jeleniej sprzedają o 30 groszy drożej niż w DLW , to już marże tam mają 16 procent!A na autostradach jak po 6.20 ? To już ponad 20 procent marży.złodziejstwo.

 2. Paliwa we Lwówku to dramat. No stacji w Bolesławcu po zatankowaniu robię od 50-150 km więcej na pełnym zbiorniku niż po tankowaniu na lwóweckim orlenie czy na circle. Watis to już całkiem…… Wiadomo, że różnie się jeżdzi, ale tu jest tak za każdym razem – jak już zatankuję we Lwówku bo nie mogłem przy okazji będąc w bolcu czy w jeleniej, to dużo mniej km zrobię na dieslu niż tankując poza Lwówkiem. Brak konkurencji to mogą sobie pozwolić na takie ceny i jakość. Tak to widzę jako klient.

 3. Nie nażekajcie wszyscy niewdziecznicy, przecież dlatego zarabiamy więcej. No to się wyruwnuje. Za PO tesz tyle paliwo kosztowało a o wiele mniej zarabialiśmy. Bo pieniedzy nie było a tera są

  • Za PO w 2013 baryłka ropy była o 45% droższa niż dzisiaj. Za to dzisiaj najsłodszy prezes załatwia nam stabilizację cen. Przypomnij sobie kanister Kaczyńskiego i o co się wtedy pluł do Tuska a co się dzisiaj wyprawia.

   Swoją drogą ta tabelka jest nieaktualna i zbyt niemiecka. VAT 19%? W Polsce stawka to 21% przecież. Tymczasowo tylko podniesiona na 23;)

   • Skąd te dane KŁAMCO? Barylka ropy bylaj tania jak barszcz dolar był tak tani, że opłacało sie importowac ze Stanów nawet auta. LEJESZ WODĘ TWORZĄC NIEISTNIEJACE FAKTY.

   • Janie Cichy. Za Gazetą Wyborczą z 28.08.2013 r. „Na koniec ostatniego tygodnia wakacji tj. sierpnia 2013 r. litr najpopularniejszej benzyny 95 oktanów kosztował w Polsce średnio 5,72 zł, a za litr oleju napędowego trzeba było zapłacić przeciętnie 5,42 zł – tak poinformowała firma analityczna BM Reflex”. Policz ile wynosiłą w 2013 r. płaca minimalna tj. 1600 zł. brutto czy też średnia tj. 3800 zł.bruto a ile obecnie ” sierpniu 2021 roku 5844 zł brutto, co daje 4209 zł netto (czyli na rękę)” płaca mninimalna w 2021 r.”brutto wyniesie 2 800 zł. Kwota, którą otrzymamy “na rękę”, czyli netto, to ok. 2061 zł”. Niestety Janie Cichy jesteś ewidentnym kłamcą tak jak cała narracja z PO jak było dobrze ale przegrali za taką dobroć dwukrotnie wybory. Bo kłamstwo wypłynie zawsze na wierzch jak oliwa.  

  • Jak to było faktycznie za PO np. w 2014 r. Wulkanizatorze.
   Sredni kur dolara np. w 2014 r. to 3.13 zł. obecnie blisko 4,00 zł. Według przekazu Gazety Wyborczej z listopada 2014 r. “W czwartek rano na giełdzie w Londynie pierwszy raz od końca listopada 2014 r. cena ropy naftowej Brent przekroczyła próg 74 dol. za baryłkę. A przed południem za baryłkę Brent trzeba było zapłacić już 74,4 dol.” dalej czytamy “Według firmy analitycznej e-petrol.pl w środę litr najpopularniejszej benzyny 95 oktanów kosztował w Polsce średnio 4,76 zł, o 5 groszy drożej niż tydzień temu. Cena oleju napędowego w ciągu tygodnia poszła zaś w górę o 6 groszy i w środę litr paliwa do silników Diesla kosztował średnio 4,67 zł.”.
   Panie Wulkanizator jesteś manipulatorem i niestety kłamcą a nos masz długi niczym Pinokio.

  • 120 kosztowała przed kryzysem od końca 2007 leciała na zbity pysk. Więc te dane to KŁAMSTWO.. To był kryzys czy nie? Dolar w pewnym momencie kosztował 1,90 zł. I przypominam za Tuska położono jeszcze jeden podatek bo paliwo musiało by złamać barierę 3 zł za litr. Więc nie lejcie z Cichym wody

 4. Przepraszam jak zarabiamy więcej ?? Fanie dzisiejszej władzy idź na zakupy i zobacz jak wszystkie artykuły drożeją !!!! a może nie robisz zakupów jak Twój idol.

 5. Wiedziałem że będę się świetnie bawił wchodząc w komentarze.
  Szczególne podziękowania dla użytkownika “Lubomierz” który uważa że w lodówce mieszkają pingwiny.
  Miłość do Lenina(PiS) i nienawiść do Trockiego(PO) jest najlepszym porównaniem XDDD

 6. W JG powtórka sytuacji sprzed powstania stacji Tesco – zmowa cenowa i symboliczne różnice w cenie paliw, powstało Tesco i pazerne szuje musiały stonować, teraz po zamknięciu Tesco znowu mogą poszaleć.

 7. Widać, że fanatycy obecnej “władzy” są tak ślepo zapatrzeni w Harrego, prezesa i długopisa, że nie myślą logicznie, ale czego tu oczekiwać od zacofanych i oglądających TVPis.

  Wyobraźcie sobie tak super bogaci i żyjący za czasów tych złodziei, że obecna cena baryłki ropy nie wpływa tak jak mówicie na cenę paliwa która jest obecnie tylko jest dobrym pretekstem do podnoszenia cen!
  Były burmistrz Pcimia i cała jego Orlenowska rodzina ma zapasy ropy i innych paliw, które kupili jak baryłka ropy stała dużo niżej niż obecnie, bo chyba wypowiadające się tutaj osoby nie mają pojęcia, że koncern naftowy jakim jest Orlen nie zamawia paliwa na bieżąco! Bo jeżeli tak to bardzo współczuję braku wiedzy i zapatrzenia w swoich idoli i w te bujdy co mówią – dzięki wam oni są przy władzy, bo głupim narodem dużo łatwiej się steruje.

  Więc podsumowajac ropa kupiona rok temu która jest w “magazynie” po cenach niższych sprzedawana jest dziś za cenę taka jak widać na stacjach, bo baryłka poszła do góry więc to super okazja żeby zarobic.

  Spodziewam się najazdu komentarzy, ze strony tych co im się żyje jak w bajce i cena za paliwo nawet jak osiągnie 7 zł to i tak powiedzą to co w TVPis im wmówią, bo odebrało wam ludzie mozgi i powtarzacie te same bzdury co ci złodzieje. Bogatych inne życie, ale zdrówka wszystkim życzę i nie zazdroszczę bogactwa 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here