Kancelaria Premiera o wizycie Mateusza Morawieckiego w Gryfowie Śląskim

18
2365
fot. KPRM (PAP, Maciej Kulczyński)

Wyższe emerytury, 13. i 14. emerytura oraz obniżenie wieku emerytalnego to rozwiązania, które wprowadziliśmy, aby zmienić życie seniorów na lepsze. Jednocześnie prowadzimy programy Leki 75+, Aktywni+ oraz Senior+. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził klub seniora Senior+ w Gryfowie Śląskim. Bezpośrednie spotkania z seniorami to okazja do wysłuchania ich potrzeb.

 

 

Spełniamy obietnice i odpowiadamy na potrzeby społeczeństwa

Od 2017 r. obniżyliśmy wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Spełniliśmy obietnicę złożoną wyborcom. Odpowiedzieliśmy na oczekiwania polskiego społeczeństwa – aż 84% Polaków poparło powrót do poprzedniego wieku emerytalnego.

– Dla nas w realizacji naszej polityki, kluczową sprawą jest wiarygodność – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Przejście na emeryturę jest prawem, a nie obowiązkiem. Przywrócenie wieku emerytalnego ma na celu przede wszystkim umożliwienie każdemu podjęcie samodzielnej decyzji w tym zakresie. Jeśli zdecyduje się na dalszą pracą – przysługują mu ulgi podatkowe.

 

Wyższa emerytura

Polscy seniorzy cieszą się dzisiaj wyższymi świadczeniami emerytalnymi oraz 13. i 14. emeryturą.

W 2015 r. minimalna emerytura wynosiła 880 zł brutto (757 zł netto). Prognozujemy, że od marca 2023 r. minimalna emerytura wyniesie 1588 zł brutto (1445 zł netto). W stosunku do 2016 r. to wzrost o 90% w przypadku kwoty netto.

Nasza polityka senioralna przynosi rzeczywiste efekty – seniorzy dostają więcej pieniędzy.

– My w maksymalny sposób podnosimy emerytury i waloryzację emerytur, które będą najwyższe w tym roku w historii III Rzeczpospolitej. Nigdy nie było w wartościach bezwzględnych takiego łącznego przyrostu emerytur, gdzie minimalna emerytura i każda emerytura musi wzrosnąć co najmniej o 250 zł – zaznaczył szef rządu.
Polityka społeczna musi być kompleksowa i rozbudowana

czytaj: Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Gryfów Śląski

Wyższe świadczenia emerytalne to jedynie jeden z filarów naszej polityki senioralnej. Równolegle prowadzimy i rozbudowujemy takie programy jak Senior+, Aktywni+ czy Leki 75+.

Wiemy, że nasze inwestycje przekładają się na lepszą codzienność naszych seniorów – lepszy dostęp do leków, aktywizacja społeczna czy możliwość dalszego rozwoju zawodowego i osobistego.

-/autor: Kancelaria Premiera Rady Ministrów/-

fot. KPRM
fot. KPRM
fot. KPRM
fot. KPRM
fot. KPRM
fot. KPRM

18 KOMENTARZE

  1. Szkoda ,że Pan Premier nic nie powiedział o Galopującej inflacji. Panie Premierze seniorom i nie tylko seniorom żyje się coraz trudniej i zastanawiają się czy iść do Apteki po lekarstwa czy kupić jedzenie.

  2. No i babcie pokazywały swojemu premierowi jakieś Ala ręczne robótki zamiast pytać o konkrety typu zadłużenie kraju, przywożone śmieci do Rębiszowie, ogólny stan naszego zaścianka

  3. ŚMIECHU WARTE , DLACZEGO NIE ZROBILI SPOTKANIA W MIEŚCIE,TYLKO SCHOWALI SIĘ W KLUBIE , LUDZIE TEŻ CHCIELI SIĘ WYPOWIEDZIEĆ , WYBRALI TYCH CO BĘDĄ GŁOSOWAĆ NA PIS , WSTYD

  4. To spotkanie było adresowane do SENIORÓW czy tak trudno zrozumieć ? Ale wiadomo jak coś się nie podoba to można zawsze znaleźć pretekst żeby obsmarować. Dobrze że za Premiera Tuska były takie spotkania z emerytami i rencistami i do tego dostawali mnóstwo podwyżek i wszelakiej dobroci .

  5. nie wiem jaki cel miała ta wizyta z taką obstawą delegacja jechala na sygnałąch by spotkać się z grupką emerytów chyba żeby zachęcić do głosowania emerytów bo wiedzą ze młodzi nie będą na nich głosować

  6. delegacja rządowa przyjechała kilkoma samochodami z obstawą na sygnałach by spotkać się z grupką emerytów i powiedzieć że będzie 13 a możę 14 też .To oznacza jak zostali potraktowani mieszkańcy jest to szukanie poparcia w nadchodzących wyborach gdyż młodzi nie będą w większości na nich glosować

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here