Cmentarze zamkniete

33
2949

Na przysłowiowe za pięć dwunasta Premier Morawiecki poinformował o zamknięciu cmentarzy.

 

W sobotę 31 października, w niedzielę 1 listopada i 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Ponadto seniorzy powinni zostać w domu. Pracownicy administracyjnie powinni pracować zdalnie. Poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Morawiecki

Dzień poprzedzający, Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dni, kiedy cmentarze będą zamknięte“. – mówił premier, który zwrócił się także do seniorów:

Seniorzy muszą pozostać w domach. Nie spotykać się z dziećmi, wnukami, młodzieżą, a jeśli już w celu przekazania zakupów, czy innych artykułów bieżącej potrzeby, to w sposób zachowujący względy sanitarne i dystans. Bo od tego zależy wasze życie.”

Szef rządu zaapelował także do społeczeństwa: “Mój apel również do przedsiębiorców, dyrektorów firm – tam, gdzie możecie zostawić pracowników na pracy zdalnej to zróbcie to. Wiele państw w Europie wprowadza lockdown. Musimy ograniczać kontakty między ludźmi, żeby przerwać transmisję wirusa.”.


Cmentarz zamknięty. Przed wejściem palą się znicze

33 KOMENTARZE

 1. Debilizm inaczej nie można nazwać. Na cmentarz nie można iść choć to na świeżym powietrzu a do kościoła można. Ten rząd w ogóle nie myśli. Mam nadzieję że nasz cmentarz w lwówku będzie normalnie otwarty

 2. Wygląda na to że chyba jestem pierwszy w wyrażeniu swojego zdania odnośnie zamykania cmentarzy.
  Pisałem ostatnio wiele, o marszach i niegodnych zachowaniach Naszej młodzieży i powtarzać się nie zamierzam. Nie ich bunt, ani też Ich zachowanie jest tematem tego dzisiejszego postu. Jestem osobą bezpartyjną dlatego przelewam na (papier) monitor to co czuję. Dziś wyrażam swoje zdanie odnośnie zamykania cmentarzy, w tym temacie mam mieszane uczucia. W dobie tego że tysiące ludzi protestują na ulicach ( w słuszność tych protestów nie wnikam) i nikt nie jest karany za to że to że w proteście jest 10 osób na jednym metrze. Wy, Oni – wprowadzają zakaz i zamykają bramy naszych cmentarzy. Pytam, dlaczego dziś, dlatego teraz, dlaczego tak późno i dlaczego tylko na cmentarzach!!!!!
  Dlaczego nie wprowadzono stanu wyjątkowego, (wiem i znam ten stan bardzo dobrze) dlaczego w dobie tej ogólnoświatowej pandemii nie możemy, My jako społeczeństwo być zgodni i wspólnie pomimo różnych światopoglądowych zdań i poglądów mówić jednym głosem? My Wszyscy jesteśmy w bardzo poważnym zagrożeniu to nie podlega żadnej dyskusji i tylko nasza higiena, (nie mówię że nakazy, bo wiem sam że nikt z Was takich sformułowań nie trawi)
  Ja, dziś tu i teraz wyrażam swój sprzeciw przeciwko zamykaniu cmentarzy!
  To nie cmentarze potęgują pandemię, to tylko my ludzie, tak na własne życzenie, bo to modne( ponoć)

  • Tak bezpartyjny jesteś każdy komuch to mówi. Gryfów ma mały cmentarz porównaniem do dużych miast ,pomyśl ilu ludzi w ten dzień poszło by w jedno skupisko, w przedszkolu dzieci prędzej to zrozumieją niż widze ty.

 3. Super…pan premier spowodował tylko tyle że ludzie biegli na cmętarze aby tylko zdążyć przed zamknięciem.W samym Lwówku było tyle osób że nie szło przejść(ja mając tylko do odpalenia wkłady zrezygnowałam-no prawie byłam przed północą :)… ale to nie tylko we Lwówku tak było Wleń,Lubomierz,Bolesławiec to samo…Zgroza

 4. Bardzo mądra decyzja. Że spóźniona? Wymuszona nową sytuacją na ulicach i placach. Rząd mówi:
  Uważajcie na siebie i nie ulegajcie ani pandemii ani panice. Wystarczy wzrostu zachorowań z powodu pogody i demonstracji.
  Kto mądry – zrozumiał. Kto mądry inaczej – zrozumiał inaczej. A że ktoś (z wypowiadajęcych się powyżej) tak tęskni za pochowanymi na cmentarzu bliskimi i pokona jakoś ogrodzenie, kłódkę,zakaz itp. bo taką ma nieprzepartą potrzebę szybkiego spotkania, nie będzie miało wpływu na gwałtowny wzrost liczby zachorowań.
  Na facebooku widać sporo notek z wyrazami szacunku, podziwu i wdzięczności dla pracowników służby zdrowia. Równocześnie przez lekceważenie zasad bezpieczeństwa dodaje się im roboty i sprawia, że oni po ludzku tracą wydolność. W tym tempie ich też wkrótce zabraknie. Ale wtedy cmentarze będą otwarte. Na oścież.
  Kalkulacja: “jestem młoda, mnie wirus nie zabije” jest nie tylko egoistyczna – jest niebezpieczna dla systemu ochrony zdrowia. Czyli głupia.

  • ,,Ten wirus jest w odwrocie. Nie ma się już co jego bać”
   Pamiętamy wszyscy. To mówił ,,premier Morawiecki”.
   A bony turystyczne już skonsumowane ?
   Kto niemądrą oraz nieodpowiedzialną polityką przyczynił się do dzisiejszych kłopotów ?
   Sekta PiS, zjednoczonej prawicy Kaczyńskiego.

  • 1. Po pierwsze – podpisuję się eLKa – to robi różnicę. To prawie jak marka 🙂
   2. Po drugie – horyzonty ma wystarczająco szerokie – nie zawężone do punktu widzenia. A widzę real już długo.

 5. A Służba Zdrowia nieźle sobie radzi,gdy pod koronkę(?!) wpisuje zmarłych na inne choroby.Ludzie (niektórzy ) testów na covidka nie robią,a są chorzy-nagle się dowiadują.Co w naszym kraju się dzieje?Może lud wreszcie zmądrzeje i oczy szeroko otworzy oraz wątpliwości marne rozwieje.Młodzież oraz starsi niech chodzą ,napewno zarazy nie roznoszą,a zawistnym-dogodzą!Ich entuzjazm do pisania(komentowania)podsycają.A latem bonik turyst. był i mało zaraził się tłum!Żądam przywrócenia na stanowisko byłego ministra zdrowia(choć coś! zmarnował…),bo za jego rządów nie było tyle zarazy,a teraz uwolnić się od posożyta-szansa znikoma!!!.Pozdrawiam i Zdrowia życzę!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here