Kolejna pługopiaskarka w rowie

4
3102
fot.: eLuban.pl

Praca przy zimowym utrzymaniu dróg to nie jest prosta sprawa. Przekonali się dziś o tym kierowcy dwóch pługopiaskarek, którzy wpadli w poślizg i wylądowali w rowach.

 

 

Sobotni poranek przywitał kierowców prawdziwa szklanką. Cienka warstwa lodu, która pokryła w nocy drogi powodowała, że te nie nadawały się do jazdy. Tymi, którzy musieli wyjechać, by zmienić ten stan rzeczy byli kierowcy pługopiaskarek. Oni jako jedyni niemal zawsze jadą po drogach, których nikt jeszcze nie posypał. Dziś rano dwóch z nich przekonało się, że ta praca może być niebezpieczna.

Najpierw około 7. w poślizg wpadł kierowca sypiący drogę wojewódzką 361 między Proszówką a Krzewiem Wielkim. Piaskarka zatrzymała się na boku w przydrożnym rowie. Na miejscu pracowali policjanci i druhowie OSP Proszówka. Do czasu wyciągnięcia auta z rowu na drodze tworzyły się korki.

Około 9. podobny los spotkał kierowcę piaskarki jadącego ul. Legnicką w Olszynie. Samochód ciężarowy jadący w kierunku Ubocza, na śliskiej drodze wpadł w poślizg. W momencie gdy auto się obracało, pług zahaczył o pobocze w wyniku czego ciężarówka wywróciła się na bok. Po jakimś czasie na miejscu pojawiła się koparka Powiatowego Zarządu Dróg, która postawiła ciężarówkę.

 

 

Kierowca i auto wyszli ze zdarzenia bez szwanku. Po postawieniu samochodu na kołach i załadowaniu rozsypanego piachu, ruszyli dalej w drogę.

-/autor: eLuban.pl/-

fot.: eLuban.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here