Pługopiaskarka w rowie

25
4500

Sobotni poranek przyniósł nam kolejne oblodzenie na drogach. W wielu miejscach na jezdniach i chodnikach była tzw. szklanka.

 

 

Takie trudne warunki, gdzie temperatura oscyluje w okolicach zera i miejscami mamy lód zostaną z nami jeszcze przez najbliższe dni. W takich warunkach poruszanie się czy to pieszo, czy samochodem jest niezwykle trudne. A jeżeli nawierzchnie nie są posypane często wręcz niemożliwe. Od rana skarżą się nam piesi, skarżą kierowcy. „Szklanka” na drodze występuje niemal w całym regionie.

Do godziny14.00 w sobotę 28 stycznia 2023 roku obowiązuje ostrzeżenie IMGW m.in. dla mieszkańców powiatu lwóweckiego: “W  rejonie miejscami występują i okresami nadal będą występować słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź.” – zapowiadają synoptycy

Jak wspominał nam jeden z czytelników poruszanie się drogą Mirsk – Kwieciszowice dziś rano było niemal niemożliwe.

 

 

Około godziny 7 w sobotę, 28 stycznia 2023 roku na drodze wojewódzkiej 361 pomiędzy Krzewiem Wielkim a Proszówką doszło do zdarzenia drogowego, w którym to kierujący pługopiaskarką stracił panowanie nad autem, to zjechało na pobocze drogi i przewróciło się do rowu.

Na miejscu pracowali policjanci z KPP w Lwówku Śląskim a w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pomagali strażacy z OSP Proszówka. Jak wspominali czytelnicy rano były tam kilometrowe korki.

25 KOMENTARZE

  1. Chory kraj najlepiej wysłać ostrzeżenia i po sprawie a gmina Lubomierz to w tym roku z odśnieżaniem zrobiła sobie jakiś żart z mieszkańców,po co te chore przetargi i te firmy biorące kasę za postojowe zamiast odśnieżać i posypywać.

  2. Niemożliwe, służby w rowie. A podobno to zwylki kierowcy nie umia dostosowac prędkości. Dziwne gadanie i zwalanie winy na kierowców. Brak odpowiedzialnosci za oblodzone drogi.

  3. Czy wy myślicie ze piaskarka to lata w powietrzu ! To jest zwykły samochód jak każdy inny a kierowca naraża sie na takie warunki zeby wam posypać droge zebyś mógł wole jechac !

    • Gdzie i kiedy. Jestem gotowy cwaniaku. Ale jestem bezwzględny i wytykam najmniejsze potknięcia. Strzelisz farfocla to walisz orbity dookoła piaskarki gdy ja będę kierować, ok?

  4. Nie żebym się czepiał, ale najwyraźniej kierowca nie dostosował prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze. Tak zawsze mawiają policjanci w takim przypadku. A teraz cisza jak po śmierci organisty. Czy kierowca został ukarany mandatem karnym za powyższe wykroczenie?

  5. Drogi neutralny czytelniku nie wiem skąd masz takie wiadomości ze to osp Krobica robiła zabezpieczenie drogi,to osp Proszowka była na miejscu i kierowała objazdem,to tak w woli wyprostowania sprawy.i to prawda było bardzo slisko na drogach tego poranka sobotniego ,nigdy nie wiemy co i kiedy nas spotka na drodze.
    Bezpiecznej podróży dla wszystkich.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here