Chciał donieść na sąsiada. Pół roku spędzi za karatami.

3
2615

62- latek przyszedł na Komendę Policji w Lwówku Śląskim w celu poproszenia o interwencję w sprawie niepokojącego go sąsiada. Chwilę później już był w drodze do aresztu. Spędzi tam sześć miesięcy.

 

Policjanci regularnie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości, poszukiwane listami gończymi. Zazwyczaj to ciężka, mozolna i długotrwała praca. A gdy uda się już namierzyć poszukiwanego, to nierzadko bywa, iż ten podejmuje desperackie kroki, by nie zostać zatrzymanym, z wyskakiwaniem przez okno włącznie, czego przypadki mieliśmy także na terenie naszego powiatu.

Tym bardziej lwóweccy policjanci zdziwili się, gdy jeden z takich poszukiwanych przyszedł w środowy poranek na komendę. 62- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego wprawdzie nie zgłosił się, by go zatrzymać, ale chciał donieść na dokuczającego mu sąsiada.

Jednak gdy tylko mężczyzna przedstawił się i wylegitymował, jego sąsiedzki spór przestał mieć znaczenie. Najbliższe sześć miesięcy spędzi on w nieco innym sąsiedztwie.

Warto pamiętać, iż dziś już każdy może sprawdzić, czy konkretna osoba, np. współpracownik, sąsiad jest poszukiwana przez policję. Dostępny jest ogólnopolski serwis gdzie możemy wyszukać osoby poszukiwane. Jak zapewnia policja baza jest aktualizowana na bieżąco. Wystarczy przejść na stronę poszukiwani.policja.gov.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here