KAS i SG przejęły nielegalne wyroby tytoniowe o wartości prawie 100 tys. złotych

0
387

Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Straży Granicznej (SG) ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe na targowisku w Sieniawce. Funkcjonariuszy wspierała Ina – pies służbowy wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych. Wartość zabezpieczonych towarów to prawie 100 tys. zł. Gdyby nie interwencja funkcjonariuszy budżet państwa mógł stracić na tym procederze ponad 123 tys. zł.

 

 

Współpraca służb

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej podczas rutynowej kontroli na targowisku w Sieniawce wykryli 21 kg nielegalnego tytoniu oraz 5630 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

„Celny” debiut Iny

Funkcjonariuszy wspierała Ina – pies służbowy wyszkolony do walki z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Ina trafnie zaznaczyła miejsca na targowisku w Sieniawce, gdzie znajdowały się nielegalne towary. Ina jest rocznym owczarkiem niemieckim. Niedawno trafiła do służby w Dolnośląskim Urzędzie Celno-Skarbowym we Wrocławiu. W dolnośląskiej KAS służbę pełnią psy szkolone do wyszukiwania narkotyków i tytoniu.

Wartość nielegalnych towarów

Ujawnione papierosy zatrzymano i przekazano do magazynu depozytowego. Wartość wyrobów tytoniowych wyniosła 99 927 zł. Ze sprzedaży nielegalnych papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego 123 637 zł.

Przypominamy

KAS przypomina w trosce o zdrowie i życie, że wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, nie tylko nie spełniają norm jakościowych, a także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje.

-/dolnośląska KAS/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here