Powiat lwówecki: Ponad połowa zakażonych już wyzdrowiała

0
1071

Znakomite informacje płyną dziś z lwóweckiego sanepidu. Spośród 41 osób, które od początku epidemii zostało zakażonych COVID-19 już ponad połowa wyzdrowiała.

 

Sytuacja epidemiologiczna w kraju

Liczba zachorowań w poszczególnych województwach jest stosunkowo niewielka, jednak nie dotyczy to województwa śląskiego, gdzie nadal każdej doby jest bardzo dużo nowych przypadków zakażeń.

Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (187), wielkopolskiego (14), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (7), podlaskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), lubelskiego (3), małopolskiego (3), opolskiego (3), pomorskiego (1). – podaje w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Z najnowszego dobowego bilansu resortu zdrowia wynika, że wyzdrowiało 10.020 osób. W szpitalach przebywa 2.171 pacjentów. Objętych kwarantanną jest 78.864 osób, a nadzorem epidemiologicznym 19.139..
Od początku epidemii w kraju zakażonych koronawirusem zostało 21.867/osób a 1.013 osób zmarło.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

Znakomite informacje płyną dziś z lwóweckiego sanepidu. Spośród 41 osób, które od początku epidemii zostało zakażonych COVID-19 już ponad połowa wyzdrowiała.

Na dzień dzisiejszy osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 22, poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 13, poddanych izolacji jest 14 osób a 4 osoby są hospitalizowane.

Dziś do grona ozdrowieńców dołączyło 6 osób z terenu gminy Wleń, jedna z terenu gminy Lwówek Śląski i jedna z terenu gminy Gryfów Śląski.

Z najnowszych danych PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż od początku epidemii zakażonych koronawirusem zostało 41 mieszkańców powiatu lwóweckiego. 3 osoby zmarły, 16 nadal choruje, a wyzdrowiało już 22 osoby.

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

  • 2 na terenie gminy Gryfów Śląski. Obie już wyzdrowiały;
  • 5 na terenie gminy Mirsk, w tym dwa przypadki śmiertelne i dwa wyzdrowienia. Zakażona pozostaje jedna osoba;
  • 5 na terenie gminy Lubomierz, w tym dwa wyzdrowienia. Zakażonych pozostaje 3 osoby;
  • 10 na terenie gminy Wleń, w tym siedem ozdrowień. Zakażonych pozostaje 3 osoby;
  • 19 przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski, w tym jeden śmiertelny i 9 ozdrowień. Zakażonych pozostaje 9 osób.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here