Są zarzuty dla kierowcy busa, który zatrzymał się pomiędzy szlabanami

6
323

Bolesławieccy policjanci ustalili kierowcę samochodu, który w minioną sobotę na przejeździe kolejowym w Wykrotach zlekceważył sygnalizację drogową i wjechał na przejazd kolejowy. Mężczyzna usłyszał 2 zarzuty, grozi mu grzywna oraz utrata praw jazdy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-letniemu kierowcy.

 

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym

20 lipca 2019 roku na jednym z przejazdów kolejowych na terenie powiatu bolesławieckiego doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Nagranie pokazujące jak bus utknął na przejeździe kolejowym pomiędzy szlabanem a jadącym pociągiem zostało opublikowane na lokalnym portalu internetowym.

Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu po przeczytaniu komunikatu i obejrzeniu nagrania polecił potraktować sprawę priorytetowo w związku z zaistniałym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wykonać czynności wyjaśniające w celu szczegółowego ustalenia okoliczności i przyczyn zaistniałej sytuacji.

Kierowca został ustalony to 33-letni mieszkaniec Bolesławca, który usłyszał już zarzuty.

Bolesławieccy policjanci skierują wniosek o ukaranie kierowcy do Sądu Rejonowego w Bolesławcu.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latkowi.

Mężczyźnie grozi kara grzywny. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

 

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

6 KOMENTARZE

  1. do informacji dlw ;to ze kierowca jest z bolesławca to nie znaczy ze musi miec blachy z bolesławca a zresztą firma przewozowa jest z gryfowa w której pracował wiec ma dlw logiczne bo gryfow jest w powiecie lwóweckim

  2. Jakiś czas temu tak samo stał radiowóz na przejeździe kolejowym tylko nie pamiętam w jakiej miejscowości, ciekawi mnie czy też kierujący pozbył się prawa jazdy i usłyszał jakiekolwiek zażuty? A druga sprawa to po ile godzin ci kierowcy prowadzą czasu?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here