Próbował odebrać sobie życie. Ratunek przyszedł na czas.

0
2823

Na razie nie wiadomo dlaczego 49- latek postanowił popełnić samobójstwo. Mężczyzna zażył znaczną ilość tabletek. Na szczęście udało się go odnaleźć i przetransportować do szpitala.

 

 

Istnieje wiele różnych powodów, dla których ludzie podejmują decyzję o targnięciu się na swoje życie. Najczęściej próby samobójcze podejmowane są z powodów problemów emocjonalnych, problemów w relacjach z partnerem, rodziną lub przyjaciółmi, a także poczuciem samotności, problemów finansowych, chorób, czy uzależnienia. Warto pamiętać, że samobójstwo jest bardzo złożonym problemem, a każda osoba, która podejmuje decyzję o odebraniu sobie życia, ma swoje własne indywidualne powody i doświadczenia. W takiej sytuacji ważne jest, aby szukać pomocy i wsparcia ze strony specjalistów i najbliższych osób.

Dramat rozegrał się kilka dni temu w Lubaniu. Dyżurny tamtejszej Komendy Powiatowej Policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że 49-latek mężczyzna zażył znaczną ilość leków i obecnie przebywa w swoim pojeździe. Na miejsce natychmiast udał się patrol.

 

 

– Starszy posterunkowy Bartosz Rajczakowski oraz posterunkowa Katarzyna Turczyn ujawnili na jednej z dróg powiatu lubańskiego wskazany pojazd oraz siedzącego w nim mężczyznę. 49- latek tracił świadomość, jak oświadczył zażył znaczną ilość tabletek. – wspomina asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Policjant natychmiast powiadomił pogotowie ratunkowe. Z pokrzywdzonym z minuty na minutę był utrudniony kontakt. Funkcjonariusz przed przyjazdem na miejsce lekarza udzielił mężczyźnie pomocy przedmedycznej.

– Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał pokrzywdzonego do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. – dodaje policjantka.

 

 

Pamiętaj, jeśli masz myśli samobójcze lub ktoś, kogo znasz, wykazuje takie objawy, bardzo ważne jest, aby natychmiast szukać pomocy. Możesz zadzwonić na numer alarmowy 112 lub skontaktować się z lokalnym ośrodkiem pomocy kryzysowej lub psychiatrycznym.

Poniżej przedstawiam kilka organizacji, które oferują wsparcie dla osób z myślami samobójczymi:

  • Telefon Zaufania dla Osób Przejmujących się (116 123) – bezpłatny numer telefonu do rozmów z wolontariuszami, którzy słuchają i udzielają wsparcia emocjonalnego.
  • Ośrodek Pomocy dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i dla Samobójców – ośrodek oferujący pomoc dla osób z myślami samobójczymi oraz dla ofiar przemocy domowej.
  • Niebieska Linia – numer telefonu (800 120 002) oraz czat, na którym można porozmawiać z psychologiem lub wolontariuszem.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here