Jak kierowcy respektują decyzję władz?

23
1779
zdjęcie nadesłane przez czytelnika - dziękujemy

Decyzją władz w kolejnym miejscu w centrum Lwówka Śląskiego pojawił się zakaz zatrzymywania. Na zdjęciach widać, co o tej decyzji myślą kierowcy.

 

 

O zmianie organizacji ruchu na ulicy Kościelnej i Szpitalnej w Lwówku Śląskim redakcja Lwówecki.info informowała na początku grudnia. Wskazywaliśmy wówczas, iż niewielka część ulicy Kościelnej została przekształcona w jednokierunkową. Ale to nie jedyna zmiana, jaką wprowadziły władze. Na ulicy Kościelnej ustawiony został także znak B-36 zakaz zatrzymywania się.

Definicje zatrzymania i postoju pojazdu znać powinien każdy kierowca. Te można znaleźć w przepisach kodeksu drogowego (art. 2 pkt. 29-30):

 • Zatrzymanie pojazdu to każde unieruchomienie pojazdu wynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, a także unieruchomienie, które z nich nie wynika, o ile trwa maksymalnie 1 minutę.
 • Postój pojazdu to unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, które trwa dłużej niż 1 minutę.

O tym, iż w centrum Lwówka Śląskiego brakuje miejsc do parkowania wie chyba każdy kierowca, który miał okazję wjechać do centrum próbując znaleźć miejsce, gdzie może bezpiecznie i zgodnie z przepisami zostawić samochód. O ciągnącym się od kilku lat problemie, który w ostatnim czasie nabiera na sile redakcja Lwówecki.info pisała niejednokrotnie. Na prośbę poirytowanych mieszkańców często też pokazywaliśmy przykłady ewidentnego łamania przepisów ruchu drogowego oraz zasad współżycia, gdzie kierowcy zostawiali samochody blokując przejścia dla pieszych, czy całe chodniki. Naszą działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Lwówku Śląskim, dążenia to wytyczenia większej liczby miejsc parkingowych w centrum dostrzegły także władze miasta:

 

 

Popatrzmy też na to, jak parkują kierowcy. Tu jest portal, który ciągle pokazuje o radosnym parkowaniu w Lwówku Śląskim. Więc unormujmy w końcu te rzeczy. Pokażmy, gdzie można parkować. Nie róbmy ze Lwówka jednego wielkiego śmiecia, bo w Bolesławcu nikt tak nie zaparkuje jak we Lwówku. I nie mówmy, że to jest tylko straż miejska, bo od tego jest również policja.” – mówił podczas spotkania z mieszkańcami w sprawie przebudowy ul. Jana Pawła II wiceburmistrz L. Krokosz, który wskazywał, iż funkcjonariusze lwóweckiej policji proszeni o to, by realizowani swoje zadania i mandatowali niepokornych kierowców mówią im, iż mandaty te dają z polecenia pani burmistrz.

„Natomiast jak pani burmistrz zwraca się o to żeby powiedzieć żeby policja się tym zajęła to słyszymy od policjantów, którzy mandatują osoby, że to pani burmistrz kazała.” – zapewniał Krokosz.

Dziś odnosimy nieodparte wrażenie, iż działalność władz nie idzie w parze z oczekiwaniami kierowców, mieszkańców Lwówka Śląskiego. Kilka dni temu w centrum miasta, na ulicy Kościelnej ustawiony został znak B-36 zakaz zatrzymywania. To miejsce, w którym kierowcy zatrzymywali się, parkowali od dawien dawna i wielu z pewnością przyzwyczaiło się do tego miejsca. Niestety, teraz parkowanie wzdłuż murów obronnych nie jest dozwolone.

Zgodnie z taryfikatorem mandatów za nieprzestrzeganie znaku B-36 zakaz zatrzymywania obowiązuje mandat w kwocie 100 złotych. Groźba mandatu nie zniechęca jednak kierowców, którzy tuż za znakiem zostawiają swoje samochody a tym samym dają jasny sygnał, gdzie mają decyzję władz.

23 KOMENTARZE

  • Przestańmy nazywać ich “władzami”. To są tylko zwykli urzędnicy, których praca polega na wykonywaniu woli mieszkańców. Jeśli nie wykonują woli mieszkańców należy usunąć ich z urzędu (wywalić z roboty), ponieważ nie wykonują tego do czego zostali powołani. Władza to mieszkańcy, nie urzędnicy.

 1. tak samo jak czesc miasta zamknięta dla ruchu a co chwile jedza autami a zwłaszcza ten z kruk gdzie jezdzi pod prąd ile razy to pisałem zdj filmy wysyłałem i tego nie opublikowaliscie

 2. ..tego nie widzi?? Na zachodzie a nawet i w Czechach-od razu blokada na koło i mandat.Nie ma że boli.po 2 dniowej akcji-nikt by już więcej nie parkował na zakazie.

 3. To jest wstyd i chańba ze strony burmistrz . Wpierw gmina ustawia znaki a później ceduje egzekwowanie policjantom !!!!!!Może niech łaskawie wielmożny komendant straży miejskiej sam pójdzie i będzie wystawiał mandaty i powie kierowcom z czyjego pozwolenia zmieniona została organizacja ruchu.
  Niech człowiek urzędu zobaczy jak miło jest czyimś rękoma załatwiać takie sprawy. A tak na marginesie to głupszej decyzji w życiu jako kierowca Lwówka nie widziałem . Ciekawe czy były konsultacje ze społeczeństwem i co na to ludzie którzy będą przyjeżdżać na uroczystości kościelne . Wtedy karać i jeszcze raz karać aż czkawką się odbije !

 4. Głupie te nasze władze, przez takie działania obrzydziły już niejednemu odwiedzanie Lwówka . Tej sołtys już całkiem się przewróciło … Chce zrobić wioskę z miasta, i powolutku się to udaje. Następnym razem zrobi parkingi online. A w ogóle taka bieda w tym roku w ozdoby świąteczne w mieście, że hej!

 5. Był znak postawiony, ludzie i tak zostawiali auta, policja przymykała oko bo nikt afery nie robił. Napisaliście, zrobiło się głośno, teraz policja będzie musiała pisać mandaty. Brawo wy.

 6. hahaha i niech się mandaty posypią mi przez te samochody jako osobie niepełnosprawnej nie raz było ciężko przejść jestem za takim znakiem tylko mandaty egzekfować

  • Jeśli jesteś tym, kim myślę, że jesteś, to przestań lepiej swoją niewidomą konkubinę okładać. A nie marudzisz, że przejść nie możesz. Kolejny raz policja nie będzie wzywana.

 7. Oczywiście, że należy karać wszystkich którzy tam parkują. Cały chodnik zajmują autami. Jeśli chodzi o tych co przyjeżdżają do kościoła to niech sobie parafia parking na “swoim terenie” zorganizuje, a miasto niech w końcu ogarnie parkingi dla mieszkańców, żeby takie cyrki się nie działy.

 8. To jest kurde śmieszne. Żyjemy w 21 wieku. Nie ma autobusów, pociągów. Ludzie nie maja jak dostać się do pracy. Są skazani na kupienie auta… a ta kretynka będzie parkometry ustawiać, albo miejsca parkingowe zabierać. Bez sensu… kretynka No kretynka.

 9. Pani Szczesna chce pozbawić możliwości przyjeżdżania samochodem parafian do kościoła.To jest właśnie szacunek pani burmistrz do mieszkańców.Tylko utrudniać życie.

 10. To wygląda na wstęp do płatnego parkowania w całym centrum. Najpierw zakazy, żeby ludzi wkurzyć, ale jak tylko za kaskę to będzie, to wspaniałomyślnie miejsca parkingowe się utworzy. Oczywiście DLA MIESZKAŃCÓW:)

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here