Ostatni weekend wakacji pod znakiem nietrzeźwych kierowców

2
599

W ostatni weekend wakacji policjanci z lwóweckiej komendy prowadzili wzmożone działania kontrolne w celu zapewnienia użytkownikom ruchu drogowego bezpiecznych powrotów do domu. Wielu ludzi przemieszczało się rowerami, inni motocyklami, jeszcze inni samochodami. Warto jednak pamiętać, że kierując jakimkolwiek z wymienionych pojazdów zawsze należy być trzeźwym. W minionym czasie lwóweccy policjanci wyeliminowali z dróg naszego powiatu kilku nietrzeźwych kierujących.

 

W piątkową noc w Rakowicach Wielkich funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego, który kierował Fordem Mondeo będąc pod wpływem środków odurzających. Badanie narkotestem wykazało, że kierowca znajduje się pod wpływem amfetaminy i marihuany.

W sobotę 29 sierpnia 71 letni mieszkaniec Pilchowic kilka minut przed godziną 17:00 został zatrzymany do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u kierowcy ponad 0,5 promila. Policjanci tym samym zmuszeni zostali do zatrzymania mężczyźnie jego prawa jazdy.

W niedziele po godzinie 21 doszło do wypadku drogowego. 33- letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który kierował pojazdem Skoda Fabia znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alko testem wykazało u kierowcy prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niespełna dwie godziny później policjanci z Komisariatu w Gryfowie Śląskim po pościgu w Krzewiu Wielkim zatrzymali 65- letniego kierującego Fiatem Punto. Mężczyzna uciekał będąc pod wpływem alkoholu. Wynik badania wskazał ponad 2,6 promila w wydychanym powietrzu.

Dzisiejszej nocy po północy w Lwówku Śląskim na Alei Wojska Polskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej jadącego samochodem marki Opel Zafira. W rozmowie z kierowcą policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu z ust. Kierującym okazał się być 52-letni obywatel Ukrainy, który wydmuchał wynik ponad 1,8 promila. W tym wypadku również policjanci zatrzymali prawo jazdy i uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalszej jazdy.

Kolejny raz apelujemy, by nie stwarzać społecznego przyzwolenia dla osób, które siadają za kierownicą będąc po spożyciu alkoholu. Reagujmy, gdy widzimy takie sytuacje. Jeśli planujemy spotkanie towarzyskie pomyślmy, kto będzie prowadził samochód w drodze powrotnej.

 

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here