Przemycał ludzi. Usłyszał wyrok … w zawieszeniu

2
770
straż graniczna przemyt ludzi
zdjęcie poglądowe (fot.: SG)

Niemal codziennie docierają do nas kolejne niepokojące informacje o zatrzymanych w naszym kraju, czy deportowanych z Niemiec emigrantach. Tym zazwyczaj pomagają „kurierzy”. I aż trudno nie odnieść wrażania, że robią to, bo zyski z tego są obiecujące, prawdopodobieństwo zatrzymania niewielkie, a ewentualna kara … „w zawiasach”.

 

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca poinformowali o zatrzymaniu czterech cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, wjechali do Polski nielegalnie oraz usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Razem z nimi pogranicznicy zatrzymali obywatela Ukrainy.

„Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu w trakcie realizacji zadań mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji we wtorek 7 lutego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, którym kierował 30-letni obywatela Ukrainy. Pasażerami było 4 cudzoziemców, z których jeden podawał się za obywatela Syrii, natomiast kolejnych trzech twierdziło, że pochodzą z Egiptu.” – czytamy w komunikacie SG.

 

 

Mundurowi wskazują, iż Ukrainiec został zatrzymany za udzielenie pomocy 4 migrantom w przekroczeniu wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec. Z ustaleń funkcjonariuszy Straży Granicznej wynika, iż obywatel Ukrainy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zabrał samochodem osobowym migrantów z zamiarem dowiezienia ich do Niemiec.

„Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do nich i dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata.” – informuje Straż Graniczna, która dodaje, iż wobec pozostałych cudzoziemców trwają obecnie czynności z udziałem tłumacza.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here