Jak doszło do śmiertelnego wypadku?

14
4950

Znamy wstępne ustalenia lwóweckiej policji, w sprawie tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło w dniu wczorajszym koło Lubomierza.

 

Do wypadku drogowego doszło 17 sierpnia 2022 roku na drodze pomiędzy sołectwami Pławna Górna a Milęcice w gminie Lubomierz. W wyniku zderzenia ze śmieciarką śmierć na miejscu poniósł 65- letni mężczyzna kierujący motorowerem.

Tuż po tragedii wiadomo było jedynie, iż kierujący motorowerem jechał od strony Lubomierza, a śmieciarka jechała od strony Pławnej Górnej. Lwóweccy policjanci kilka godzin badali na miejscu wszystkie ślady i przesłuchiwali świadków zdarzenia – podróżujących samochodem jadącym za śmieciarką. Dziś policja podaje już wstępne ustalenia.

„Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym typu śmieciarka, 25- letni mieszkaniec gminy Lubomierz z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z kierującym motorowerem 65- letnim mieszkańcem również gminy Lubomierz.” – informuje starszy sierżant Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląski i dodaje – “Kierujący pojazdem ciężarowym jak jego pasażer nie odniósł żadnych obrażeń ciała”.

Policjantka przyznaje także, iż kierujący samochodem był trzeźwy, badanie na zawartość środków odurzających też nic nie wykazało.

Lwóweccy policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

„Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.” – zwraca uwagę policjantka.

Śmiertelny wypadek koło Lubomierza

fot.: Policja Lwówek Śląski

14 KOMENTARZE

 1. A jesteś pewny, ze to konkretnie ten kierowca śmieciarki tak jeździ? Z tego co wiem, to Izery mają kilku kierowców. Bierzmy odpowiedzialność za swoje słowa w internecie. Twoje oskarżenia i wywód jest tak samo marny, jak Twoja anonimowość. A to nie daje Ci prawa do umieszczania takich komentarzy.

 2. Nic ich nimi wstrząsnęło dzisiaj jechałem w stronę Lubomierza a duża śmieciara tej samej firmy co wczoraj jechała moim pasem i na pewno nie 50km/h ja przychamowałem a oni zjechali na swój pas może trochę rozwagi i opamiętania

 3. Z nie wyjaśnionych przyczyn przyczynę znają pracownicy izer każdy wie kto jest odpowiedzialny za naprawy aut i jak są traktowani gdy zgłaszają awarie w tych małych wozach nie raz były zgłaszane awarie układu kierowniczego przykre że młody chłopak odpowie za śmierć człowieka za ludzi którzy olewali swoje obowiązki może gdyby kierowcy raz Stanek i powiedzieli prezesowi najpierw naprawcie auta to pojedziemy było by inaczej kondolencje dla rodziny i nie ten kierowca jest winny tylko zarząd izer czas powiedzieć to glosno

 4. Wypowiadają się sami mistrzowie kierownicy. Troszkę rozwagi przy pisaniu oskarżeń bo w PKS czy Miejskiej Komunikacji też są wypadki. PRAWDA wystarczy włączyć myślenie.

 5. Niestety nie ma Pani racji winę ponosi kierujący pojazdem ,w wypadku niesprawności tegoż pojazdu nie powinien go użytkować .Jeżeli chodzi o olewanie swoich obowiązków to kierowca nie wywiązał się ze swoich wsiadając do niesprawnego auta. A co było naprawdę przyczyną wypadku wie tylko kierowca i jego pomocnik .A my możemy tylko się domyślać. Tak czy inaczej mam nadzieję że winny poniesie karę.

  • A dlaczego uważasz że auto było niepełnosprawne? Może kierowca po prostu zasłabł… W każdym komentarzu to piszesz i oczerniasz kierowcę i Zakład. Nie jest Ci wstyd, że piszesz takie komentarze na kolegę z którym pracowałeś?
   Wszyscy wiedzą że komentarze siejące jadem pisze jedna i ta sama osoba tylko zmienia Nicki.
   Tak PKS, to o Tobie mowa …

 6. Komentarze wobec własnego kolegi i Zakladu zmieniając Nicki udowadnia problem ze własną osobowością tym bardziej ze bycie kierowca marnie ci wychodzi w PKS, wybory się zbliżają.

 7. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Co do sprawcy ludzie nie wiemy co tam zaszło od tego jest sąd i takie plucie jadem jest bez celu. Żal mi chłopaka znam go od dziecka nie wiem jak sobie z tym poradzi tamten człowiek stracił życie ale i życie chłopaka już nigdy nie będzie takie same. To ogromna tragedia stał się straszny wypadek chłopak nie był pijany ani pod wpływem narkotyków czy jakiś środków a ile osób jeździ pijanych? Niektórzy nawet piszą podobne komentarze tylko oni mieli więcej szczęścia ale do czasu. On odpowie za to co się stało więc dajcie już spokój z tymi komentarzami pomyślcie o tym że może czyta to matka czy ojciec chłopaka dla nich to również dramat.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here