Lwówek Śląski: Kierujący VW Polo pod wpływem narkotyków

3
297
fot.: Lwówecki.info

Policjanci ruchu drogowego którzy czuwają nad bezpieczeństwem na drogach jednoznacznie mówią, że zmieniła się tendencja i coraz więcej kierowców kieruje pojazdami pod wpływem narkotyków. Ale uwaga ! policjanci są na to przygotowani; na terenie powiatu lwóweckiego mają już do dyspozycji dwa urządzenia do sprawdzania czy kierowca nie spożywał wcześniej narkotyków.

 

A niestety zdarza się to coraz częściej. Przykładem może być 22 październik 2019 roku; zatrzymany do kontroli przez policjantów 34 latek, mieszkaniec Lwówka Śląskiego kierujący VW Polo został poddany badaniu. Urządzenie wykazało obecności w organizmie kierującego środków w postaci metaamfetaminy i amfetaminy. Ponadto przy zatrzymanym policjanci ujawnili prawo jazdy, co do którego zachodzi podejrzenie iż nie jest dokumentem autentycznym. Dokument zostanie zbadany przez specjalistę, a sprawca za popełnione przestępstwo trafi do sądu.

 

Nie dopuszczajmy do sytuacji aby ktokolwiek wyjechał samochodem na drogę pod działaniem narkotyków, reagujemy na każdą sytuację chociażby dzwoniąc na telefon 112. Pamiętajmy, że to także nasze bezpieczeństwo i nie ryzykujmy życia swojego i naszych bliskich.

 

 

-/ asp.szt. Mateusz Królak, Policja Lwówek Śl. /-

3 KOMENTARZE

  1. Niestety tego jest dosłownie plaga na ulicach . Wybierzcie się na wioski tj sobota kotliska Niwnice Płóczki górne i miejcie kontrole chociaż 30 min . Co 2 jest pod wplywem . Dlatego nie ma co dzwonić na 112 , i tak nie przyjedzie nikt A jak przyjedzie to po 30 min . Tylko jadąc miastem bez świateł gonicie na kogutach jak za morderca jakimś

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here