Czy koło Lwówka Śląskiego powstanie wielka chlewnia?

10
2972

Od kilku tygodni dzwonicie i piszecie do nas z prośbą o uszczegółowienie informacji na temat planów budowy wielkiej chlewni na terenie gminy Lwówek Śląski.

 

Informacje o planach budowy świniarni w okolicy sołectwa Bielanka zelektryzowały sporą grupę ludzi, którzy byli zdezorientowani i pytali nas czy to prawda. Mieszkańcy nie tylko tego, ale także okolicznych sołectw bali się, że jeżeli powstanie wielka ferma, rozpocznie się ich dramat związany ze smrodem i wieloma innymi zagrożeniami.

Zapytaliśmy wiec władze Lwówka Śląskiego, czy do urzędu wpłynęły już jakieś wnioski, gdzie ta inwestycja miałaby być dokładnie zlokalizowana i czy burmistrz podjęła już w tej kwestii jakąś decyzję. Jak zapewnia nas wiceburmistrz L. Krokosz do urzędu nie wpłynął żaden wniosek o zmianę w planie zagospodarowania przestrzennego uwzględniającego budowę np. chlewni na terenie pomiędzy sołectwami Bielanka, Zbylutów, Skorzynice. Na pytania jak duża miałaby to być inwestycja i gdzie miałaby być zlokalizowana wiceburmistrz Krokosz odpowiada: „Gmina nie posiada wiedzy w tym temacie”.

Również do Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim nie wpłynął jeszcze żaden wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

W tym kontekście informacja o budowie wielkiej chlewni wydaje się być jedynie “świńskim kawałem”, ale czy na pewno to tylko plotka?

10 KOMENTARZE

  1. Teraz to nikt nic nie wie , ale za jakiś czas burmistrzowa w ostatniej chwili da radnym papiery do podpisania i już fundamenty pod chlewnie wylewane będą ! ! !

  2. Wystarczy że wiosna i jesienią są zasilane pola gnojowica nie można oddychać. Przez kilka dni potężne cysterny z tym płynem przejeżdżają przez wieś i niszczą nam drogę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here