Oszukany przy zakupie węgla

8
2579
węgiel skład opału
zdjęcie poglądowe

Mieszkaniec powiatu lwóweckiego stracił 3400 zł po wpłaceniu zaliczki na zakup węgla. Wysokie ceny węgla oraz trudności i w zakupie spowodowały, że pojawiło się wiele ogłoszeń stworzonych przez oszustów. Zachowajmy dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przyjęli od mieszkańca powiatu lwóweckiego zawiadomienie o oszustwie przy kupnie węgla na portalu facebook. Pokrzywdzony znalazł ogłoszenie o sprzedaży ekogroszku w cenie 1450 zł za tonę. Skontaktował się z osobą zamieszczającą ogłoszenie poprzez komunikator i następnie zadzwonił na podany numer telefonu. W rozmowie oszust zapewnił, że zamówiony ekogroszek trafi w wyznaczonym terminie. Gdy oszukany mężczyzna po kilku dniach zauważył na portalu informację o oszuście podszywającym się pod firmę, w której zamówił węgiel, próbował dodzwonić się na podany numer telefonu. Kontakt początkowo był zdawkowy po czym się urwał.

Kiedy pokrzywdzony zrozumiał, że został oszukany sprawę zgłosił na Policję.

Apelujemy o rozwagę podczas zakupów on-line, oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. „super okazje” i “promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

8 KOMENTARZE

  • Pełowcy, peeselowcy i eseldowcy za to dostanąpo pińcet milionów na wungiel. Tylko ci z wiosny nic nie dostaną. Jedynie ch… do d… bo tak tam lubią ich szefowie

   • A kto do tego doprowadził ?
    Mafia-sekta ,,tłustych kotów” prezesa Jarosława K……..
    Złodziejska klika tzw ,,zjednoczonej prawicy”
    znudziła się ciepła woda w kranie, to będzie zimny prysznic
    Mamy już wyższy kilka razy dług, niż za Gierka……
    A konkretnych pieniędzy z Unii Europejskiej brak !
    Kary to już będzie kilkaset milionów Euro (płacimy codziennie)
    – licznik bije
    A naszą polską złotówkę nikt tak nie zdołuje, jak kasjer prezesa Glapa.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here