Czy gwiżdżący staną przed sądem?

14
1273

Policja prowadzi czynności wyjaśniające, a uczestnikom protestu może być postawiony zarzut zakłócania porządku publicznego. – ustalił portal Bolec.info – Takie wykroczenie, decyzją sądu, może zakończyć się grzywną. Na razie jednak jeszcze nikt nie usłyszał zarzutów.

 

Jeden z mieszkańców Bolesławca tuż przed przyjazdem ubiegającego się o reelekcję prezydenta rozdawał zakupione przez siebie gwizdki tłumacząc nam, iż robi to w takim celu, żeby Ci, którzy chcą powiedzieć Andrzejowi Dudzie, co o nim myślą, żeby mieli taką szansę.

Przeciwnicy Andrzeja Dudy zostali odgrodzeni od jego zwolenników kordonem policji. Nie przeszkodziło im to w głośnym wyrażaniu swojej dezaprobaty wobec polityki prezydenta i PiSu.

To jest kolejny przejaw represji wobec opozycji – mówi dla Bolec.Info Dariusz Sas, uczestnik protestu. – Jeśli zaistnieje taka konieczność, będę się bronił przed sądem. Uważam, że moje zachowanie nie odróżniało się od zachowania innych uczestników wiecu.

 

Art. 51. Kodeksu Wykroczeń mówi:

§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu (orzekanej w wymiarze od 5 do 30 dni) , ograniczenia wolności ( trwa 1 miesiąc) albo grzywny (wymierzanej w wysokości od 20 do 5000 złotych).


Andrzej Duda odwiedził Bolesławiec

14 KOMENTARZE

 1. A to w nocy było ?
  Acha, przecież pan prezydent Andrzej Duda w nocy ustala podPiS-uje Polakom prawo !
  Ma rację rzeczony klasyk, że widział ostry mgły cień.
  Polska pod rządami PiS-u pogrąża się w oparach absurdu.
  A to dopiero początek…..
  Gwizdem wywołali zgorszenie.
  Oto czym dziś pod rządami zjednoczonej prawicy zajmują się podległe ,,organa” za pieniądze wszystkich podatników.
  I nikt nam nie będzie udowadniał, że dzień jest dzień, a noc jest noc.
  Prawo prawem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie !

  • Za PO zostaliby po prostu spałowani i spacyfikowani gumowymi kulami. Wszelkie akcesoria mogące obciążyć przeciwników władzy zostałyby zarekwirowane. Dzisiaj PISowska policja nie strzela a nawet nie sięga po pały. Takie są różnice pomiędzy otumanioną przez TVNWSI oparami absurdu oPOzycją a faktami…..

   • Dziś pod rządami mafii prezesa od chamskiej hołoty karze się mandatem 10 tys. zł starsze, niewinne kobiety za to, że siedziały przed Sądem Najwyższym z zachowaniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa (tj. maseczki, rękawiczki, odległości) z konstytucją RP w reku ! Mamy na szczęście jeszcze wolne media, dlatego o takich opresjach możemy się tego dowiedzieć.
    Bo z TVPiS nic się nie dowiemy. ,,Ten ciemny lud to wszystko łyknie-kupi. słowa szefa TVPiS z nadania prezesa mafii Jarosława K….
    Współczuję Policji, bo w kraju w którym dosłownie wszystko zostało podporządkowane patologicznym praktykom władzy instytucje autorytetu publicznego będą coraz bardziej tracić swój ciężko przez lata wypracowywany autorytet.
    Takiej nienawiści, szczucia jednych Polaków na drugich jeszcze w naszej demokratycznej ojczyźnie nigdy nie było. Nie ma Policji PO, PiS, czy innej. To jest nasza Policja wszystkich Polaków, którzy wspólnie płacą podatki. A nie mafii prezesa Kaczora-dyktatora i jego poddanego,,prezydenta”.

   • Kolejna manipulacja propagandy sekty pisowskorydzykowej prezesa K.
    ,,spałowani i spacyfikowani gumowymi kulami” byli przez polską Policję prowokatorzy, którzy rzucali w polskich Policjantów metalowymi śrubami, butelkami z benzyną, palili opony, niszczyli mienie publiczne i stanowili realne zagrożenie dla życia i zdrowia przypadkowych mieszkańców naszej stolicy !
    I przestańcie się już wypróżniać kłamliwym szlamem, który łykacie ciemny ludu w TVPiS ! Bo to budzi niesmak ponad 10 mln Polaków, którzy nie zagłosowali na Dudę, a wyborach też uczestniczyli.

  • Trzaskowski nie zdobył tyle glosów, to nienawiść do Pis-u razem z nim zdobyło głosy, tak że niech on się nie cieszy jest za słaby.

 2. Ten gwizd to kwik desperatów, tak jak te prymitywne wiadomości i zdjęcia antypis rozsyłane na telefony.
  Jak by w drugiej turze był Wałęsa i Duda głosowaliby na tego pierwszego.

 3. Czy to prawda, że prezydent Andrzej Duda rozmawiał kilkanaście minut telefonicznie z rosyjskim komikiem, który podawał się za Sekretarza Generalnego ONZ ? .
  I informował go na poważnie o sytuacji dotyczącej wyników wyborów w Polsce i Pana Rafała Trzaskowskiego ?
  Sprawą zajmują się odpowiednie służby Rychło w czas !
  Cały świat śmieje się dziś z takiego polskiego prezydenta.
  Niewyobrażalny wstyd.
  No to tak zdobywamy godne Polski i Polaków miejsce na arenie międzynarodowej ?
  To dotyczy przecież nas wszystkich Polaków. Kto będzie poważnie traktował takiego prezydenta Polski?
  To fakt, który miał miejsce teraz w lipcu 2020 r. !

 4. Elektorat pana dudy to 60-70 plus elektorat który całe życie grzeszyl A jak stoi na grobem to bardzo święty się zrobil,najgorsze to że do tego grobu zabiorą również Polskę bo pan duda to jest tym gwoździem do trumny.A to że pan prezydent dał się wkręcić w głupi żart to wstyd i żenada.A tak na marginesie to angielskiego mógłby się piduczyc trochę przez te pięć lat bo wstyd było słuchać.Pozdrawiam wszystkich rozczarowanych i życzę wytrwałości i wiary

  • Za to we Francji natychmiast poleciały odpowiedzialne ,,głowy”, I to bardzo, bardzo dużo.
   a tamtejsze służby tak usprawniono, że to jest niedopuszczalne.
   Jednak jest to poważny fakt- incydent, że rzeczywiście rządy zjednoczonej prawicy prezesa k… wpędzą Polaków i Polskę w dyskomfort i zażenowanie, bo jest się naprawdę czego wstydzić.
   A z tym angielskim tego pana, który został prezydentem wszystkich Polaków to rzeczywiście prawdziwy dramat !
   My Polacy zasługujemy na coś bardziej profesjonalnego.
   Dopiero na słowo ,,żubrówka” prezydent Du..a rozum ożywił i zaczął troszeczkę jarzyć . To przecież on sam tak się tłumaczy.
   Aby się żyło dostatniej i dostało żytniej !

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here