Powiat Lwówecki: TIR z pomocą dla Ukrainy

0
2402

W Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich trwa załadunek TIR-a, który zebrane dary zawiezie do ogarniętej wojną Ukrainy.

 

Odzew na ogłoszone akcje pomocy dla Ukrainy był ogromny. Ludzie wpłacali pieniądze, przywozili różne rzeczy. Wielkim echem odbiła się akcja organizowana przez Szkołę w Rakowicach Wielkich, przy współpracy z innymi placówkami oświatowymi w regionie.

Dziś uczniowie i nauczyciele ZSE-T oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim pracują przy załadunku ciężarówki. Jak wyjaśnia nam obecny na miejscu Pan Starosta Daniel Koko ta pomoc trafi do miast partnerskich Stryja, Gródka i Nowego Lubienia w okolicach Lwowa.

Wśród darów są najpotrzebniejsze rzeczy. Koce, śpiwory, ciepłe kurki, buty, latarki, agregat przekazany przez firmę MTG Arkadia Tomasz Gluza, firma Pago HR przekazała kilkadziesiąt power banków, do tego bardzo duża ilość artykułów spożywczych, …

– Jestem przekonany, iż zebranymi rzeczami uda nam się wypełnić tego TIR-a – słyszymy od Pana Starosty, który tłumaczy, iż ta pomoc, to efekt zbiórek organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim, Zespół Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim i Gminę Wleń.

Pan Starosta przyznaje, iż ten ogrom rzeczy nie zostałby zgromadzony bez pomocy Państwa – mieszkańców powiatu lwóweckiego, za co z całego serca dziękuje.

Wysyłka darów nie oznacza zakończenia akcji pomocy. Dary cały czas są zbierane.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here