Czterech mężczyzn zatrzymanych za kłusownictwo na jeziorze złotnickim

0
1326

Zarzut nielegalnego połowu ryb usłyszało czterech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Komisariatu Policji w Leśnej. Kłusownicy końcem miesiąca września ustawili w pobliżu przepustu awaryjnego przy koronie zapory Złotnickiej drygawicę czyli sieć rybacką służącą do całorocznego połowu ryb. To czujność wędkarzy, którzy powiadomili Społeczną Straż Rybacką Powiatu Lubańskiego oraz Policję, pozwoliła wyeliminować proceder kłusownictwa. Wkrótce sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

 

29 września br. wędkarze dokonujący połowy ryb na zbiorniku Złotnickim zauważyli wyłaniającą się z wody sieć. O swoich spostrzeżeniach natychmiast powiadomili lubańską Społeczną Straż Rybacką a ta następnie Policję. Mundurowi potwierdzili, że pomiędzy betonowym murkiem a skała na brzegu jeziora rozstawiona jest 20 metrowa drygawica. Podczas wyciągania z wody w sieci zaplatany był około 40 cm żywy okoń. Ryba wróciła do jeziora natomiast sprzęt sieć rybacka została zabezpieczona procesowo.

W wyniku przeprowadzonych czynności do sprawy mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 42 lat, mieszkańców powiatu karkonoskiego oraz obywatela Ukrainy. Podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu.

Za kłusownictwo Ustawa o rybactwie śródlądowym przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz- Rodzeń, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here