Kwarantanna: 5 tysięcy złotych kary zapłaci mieszkaniec gminy Lwówek Śląski

10
4703

Karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych musi zapłacić mieszkaniec Skały (gm. Lwówek Śląski), który złamał zasady kwarantanny. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie kara nawet 30 tysięcy złotych.

 

W powiecie lwóweckim ponad 400 osób przebywa na kwarantannie. To sposób na ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii. Poziom świadomości mieszkańców naszego powiatu w tym zakresie jest dość wysoki, jednak zdarzają się jednostki, które do zakazu opuszczania mieszkania podchodzą bardzo lekceważąco. Tak było w przypadku 32-letniego mieszkańca Skały, który będąc na kwarantannie, nie przebywał w domu. Policjanci wielokrotnie sprawdzali jego miejsce zamieszkania, gdzie go nie było.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację dla sanepidu i wniosek o ukaranie do sądu. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lwówku Śląskim już wystosował decyzje o nałożeniu na sprawce kary administracyjnej w kwocie 5 tysięcy złotych.

 

Przypominamy!

Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych. Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie kwarantanny może nałożyć karę do 30 tys. zł.

 

st.post. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

10 KOMENTARZE

  1. Brawo. Facet skrajnie nieodpowiedzialny, naraża na utratę zdrowia wszystkich z którymi ma kontakt. Brak w naszym społeczeństwie takiej elementarnej wiedzy i ogólnej świadomości na temat chorob zakażnych. Władze powinny wbijać do głów takich ludzi jak ten osobnik że Skaly że robią bardzo źle. Ile ludzi wróciło i wraca z Niemiec i Włoch na święta do domu. I co chodzą po ulicach i sklepach we Lwówku jak gdyby nic i mówią, że zanim papiery z granicy dotrą na naszą komendę to minie parę dni. Słabo to wygląda.

  2. My kierowcy nie , mamy kwarantanny abyś miał,a co jeść i pić, lekarstwa same się do aptek nie dostarczą! Znakomita większość z nas jest ciągle badana , za co chcesz karać nasze rodziny? Za to że wozimy towar dla was? Jak transport stanie to wszystko stanie i zdechniesz z głodu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here