Chcieli ograniczenia ruchu pod ich domami. Jest odpowiedź burmistrza

9
1366

Mieszkańcy jednej z najmniejszych ulic w regionie zwrócili się do burmistrza z petycją o wyłączenie z ruchu ich ulicy. Chcą by ta była dostępna tylko dla nich i służb.

 

Chodzi o ulicę Wacława Kowalskiego w Lubomierzu, która jest wąską a jej nawierzchnia wyłożona kostką brukową. Podpisujący się pod petycją złożoną na ręce burmistrza mieszkańcy, swoją prośbę motywowali tym, iż przejeżdżające samochody powodują wstrząsy, w wyniku których powstają pęknięcia ścian budynków, a co za tym idzie ich niszczenie. Zdaniem autorów petycji konsekwencją dalszego ruchu pojazdów po tej ulicy może być zawalenie się domów.

 

Burmistrz Lubomierza petycję przyjął i w ubiegłym miesiącu przeprowadził wizję w terenie, razem ze specjalistą w dziedzinie ruchu drogowego.

„W wyniku przeprowadzenia lustracji ustalono, iż zostaną podjęte działania, mające na celu zmniejszenie natężenia ruchu, na wnioskowanym przez Państwa, odcinku ulicy Wacława Kowalskiego” – czytamy w wystosowanej do mieszkańców odpowiedzi.

Lubomierz ulica Wacława Kowalskiego

9 KOMENTARZE

  1. Parę dni temu był tu artykuł mówiący, że chcą ruch na Chopina zmniejszyć. A to jest mało ruchliwa ulica.
    Czy je to pomysły są?
    Chcą nam z miasto w deptak zmienić? Co tu się dzieje??

  2. Do luka. Tak się tym przejąłeś to oznacza, że to ty ciśniesz z nogą na gazie przez Chopina, Powiedz mi mądraliński to którędy jeżdżą samochody od strony popielówka wojciechowa Chmielnia Gryfowa a jak na wojewódzkiej jest wypadek to którędy jest ruch, a autobusy, busy szkolne. Jasne że alternatywą jest obwodnica ale nie wszyscy korzystają.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here