W jeleniogórskim pogotowiu czekają na wyniki testów

1
1313

W piątek, 17 kwietnia informowaliśmy o podejrzeniu zakażenia jednego z ratowników medycznych jeleniogórskiego pogotowia.

Potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z ratowników medycznych, u którego zakażenie przebiegało dotychczas bezobjawowo. W związku z tym grupa około 50 osób z personelu Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, włącznie z ratownikami i kierownictwem jednostki została objęta kwarantanną. – wyjaśniał Michał Nowakowski Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Dziś sytuacja zaczyna się klarować. Spłynęła pierwsza część wyników. Przeprowadzone testy na obecność koronawirusa wykonane u ponad 30 osób z personelu medycznego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze dały wyniki ujemne, wykluczając zakażenie koronawirusem. Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze działa i zabezpiecza zdrowie i życie mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej.

Wykonanie testów i badanie pobranego materiału u personelu Pogotowia w Jeleniej Górze odbyło się dzięki bardzo sprawnej współpracy z Pogotowiem Ratunkowym w Bolesławcu oraz z laboratorium medycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. W Pogotowiu Ratunkowym w Jeleniej Górze testy wykonano u blisko 80 osób. Pozostałych wyników badań wykonywanych przez Sanepid spodziewamy się w najbliższym czasie. – dodaje Rzecznik Prasowy Marszałka.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here