Burmistrz Świeradowa- Zdroju chce powołać zastępcę

11
1850
Roland Marciniak Burmistrz Świeradowa- Zdroju. fot. archiw Lwówecki.info

W sobotę mieszkańców uzdrowiska zelektryzowała informacja o planach powołania przez Rolanda Marciniaka osoby na stanowisko zastępcy burmistrza. Padło nawet nazwisko.

 

 

Roland Marciniak przez wiele lat rządził miastem samodzielnie i nie potrzebował pomocy. Miał w tym czasie stuprocentowe poparcie w radzie i bardzo duże poparcie wśród mieszkańców. Jednak kilka lat temu sytuacja się zmieniła. Mieszkańcy już tak mocno nie chwalą gospodarza miasta, a coraz częściej i coraz mocniej wytykają mu decyzje, które w ich ocenie szkodzą miastu. Burmistrz Świeradowa- Zdroju stracił też sporo na poparciu w radzie miasta. Radni zabrali mu możliwość samodzielnego decydowania o sprzedaży działek, a tarcia kończyły się nieudzieleniem wotum zaufania. Mimo to trudno było dostrzec zmianę sposobu postępowania przez Marciniaka. Konsekwencją tego braku współpracy z radą stała się decyzja świeradowskich radnych o obcięciu burmistrzowi wynagrodzenia.

Raptem kilka dni temu w Świeradowie- Zdroju ponownie wypłynął temat wynagrodzeń. Tym razem dotyczył on wydatków miasta na wynagrodzenia urzędników. Sprawę podczas sesji poruszyła radna Chmielowska, która w odpowiedzi od burmistrza usłyszała: – Takie prognozy musimy wziąć pod uwagę, jeżeli chodzi o przyszłość naszej działalności, jako miasta.

 

 

Tematami, które w odniesieniu do Świeradowa- Zdroju od dobrych kilku lat nieustannie przykuwają uwagę są patodeweloperka i zrzuty ścieków do Kwisy. Teraz burmistrz Marciniak może przyćmić oba te problemy miasta – a przynajmniej na jakiś czas odwrócić uwagę mieszkańców, nie tylko uzdrowiskowego miasteczka a całego regionu.

W sobotę mieszkańców Świeradowa- Zdroju zelektryzowała informacja o tym, iż burmistrz Marciniak chce powołać swojego zastępcę. Mieszkańcy wymieniają się także informacją o nazwisku wiceszefowej urzędu.

W poniedziałkowy poranek redakcja Lwówecki.info o pogłoski zapytała Pana Eugeniusza Grabasa, Sekretarza Urzędu Miasta w Świeradowie- Zdroju, ten odpowiedział, iż o niczym nie wie.

Nieco więcej do powiedzenia miał sam Burmistrz Roland Marciniak. Ten przyznał, iż od dwóch lat nosi się z zamiarem powołania wiceburmistrza. I jako powód podaje problemy, konflikty z miejskimi radnymi. Burmistrz oskarża również radę o torpedowanie jego pomysłów i inwestycji, coraz częściej zrzucając całą winę za niepowodzenia na radę.

 

 

W rozmowie z Lwówecki.info Burmistrz Świeradowa- Zdroju przyznał, iż teraz z większą determinacją przyłożył się do poszukiwań kandydatów na fotel zastępcy i prowadzi rozmowy z dwoma kandydatami. Wskazał też, iż wszystko będzie wiadomo w przyszłym tygodniu.

– Od przyszłego tygodnia będzie nowy zastępca burmistrza w Świeradowie-Zdroju. Trwają rozmowy z kilkoma kandydatami, którzy nie wyrazili na to jeszcze zgody. – potwierdził redakcji eLuban.pl Roland Marciniak.

Czy powoływanie zastępcy u schyłku kadencji ma merytoryczne uzasadnienie, czy miasto, które chce oszczędzać na wynagrodzeniach urzędników stać na wydatkowanie tak dużych środków dla kogoś, kto dopiero będzie się wdrażał w pracę i zadania? I czy powołanie tej osoby, przyniesie sukces, czy raczej sromotną porażkę burmistrzowi, mieszkańcom i miastu?

11 KOMENTARZE

  1. W Świeradowie-Zdroju mówi się, że zastępcą burmistrza ma być osoba, która wydała pozwolenie wodnoprawne na zrzut ścieków do rzeki Kwisy… skandal.

  2. Tonący brzytwy się chwyta! Ale to będzie dobrana para włodarzy Szambo Zdroju! Ich poglądy ” Po nas to choćby i potop ” są dobrze znane . Kosztowne te zabawy Rolka w zarządzanie miastem, oj kosztowne. Ale nic mu już nie pomogą. Od maja przyszłego roku będzie bawił się za własne, np. w Lawendowej Pralni

  3. Panie Marciniak ludzie Panu nie darują, to Pana ostatnie podrygi, we wrześniu to się skończy!!!! razem z powołaną koleżanką odpłyniecie łódką po szambo-kwisie

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here