Zmiany kadrowe w Wodach Polskich w Lwówku Śląskim

17
4161

Jak dowiedziała się redakcja Lwówecki.info w Zarządzie Zlewni PGW Wody Polskie w Lwówku Śląskim nastąpią istotne zmiany. Będzie nowy dyrektor.

 

 

Informacje, potwierdza nam Jarosław Garbacz rzecznik prasowy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, który przyznaje, iż obecna Dyrektor Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim odchodzi z zajmowanego stanowiska w Wodach Polskich.

O działalności lwóweckiego oddziału instytucji w ostatnich latach było głośno w kontekście decyzji wydanej dla władz Świeradowa- Zdroju na awaryjne zrzuty nieczystości z kanalizacji ogólnospławnej do rzeki Kwisa oraz pożaru, do jakiego doszło w budynku w Lwówku Śląskim, w którym siedzibę maja Wody Polskie.

Rzecznik prasowy wskazuje, iż obecna pani dyrektor sama złożyła rezygnację z pełnionej funkcji.

 

 

„Powodem jest złożona przez Panią Edytę Wilczacką rezygnacja z pełnionej funkcji, która została przyjęta.” – wskazuje Jarosław Garbacz.

Obecnie trwają poszukiwania nowego Dyrektora Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim, którego zgodnie z ustawą Prawo wodne, powołuje Prezes Wód Polskich.

17 KOMENTARZE

 1. Pani Dyrektor Edyta Wilczacka stała się bliżej znana społeczności Pogórza Izerskiego, gdy na wniosek burmistrza Świeradowa ( jeszcze Zdroju) Rolanda Marciniaka, podjęła kontrowersyjną decyzję o rzekomym awaryjnym zrzucie szamba do Kwisy,bez żadnego monitoringu. Tak naprawdę decyzja ta miała na celu ukrycie wieloletnich zaniedbań Marciniaka w dopasowaniu infrastruktury kanalizacyjnej do tempa rozwoju miasta. No nie dziwimy się że Pani Wilczacka złożyła dymisję, nie dziwimy się że została ona przyjęta, nie dziwimy się nawet że ta Pani zostanie w nagrodę zastępca Marciniaka. Biedny Świeradów Zdrój, obecnie Szambo Zdrój. Pod rządami osób takich jak ci państwo , z takimi poglądami w zakresie czystości Wód, przekształci się pewnie w Rynsztok, już bez Zdrój i już bez żadnych ograniczeń zostanie wydane na pastwę bogatych deweloperów z Warszawy, Poznanania czy innych. Jeżeli się czemuś dziwimy, to temu dlaczego w Dusznikach odpowiednie służby położyły temu kres, a u nas jeszcze nie.

 2. Pani dyrektor w nagrodę zostanie z-ca burmistrza Świeradów zdrój niemożliwe na pewno niemożliwe. Tyle pozwoliła za przeproszeniem szamba wpuścić do ķwisy w imię prawa, kumplostwa i nagroda stanowisko. No nie myślę że mieszkańcy się nie zgodzą.

 3. Dyrektor odeszła, ale zła decyzja została i nadal obowiązuje. Dyrekcja PGW Wody Polskie RZGW we Wrocławiu powinna uchylić tę decyzję, szkodliwą dla Rzeki Kwisy i środowiska naturalnego.

 4. Oczernia się jakaś tam panią Edytę za wydanie decyzji, a nikt nie przygląda się temu ze we wszystkich wioskach w których są małe rzeczki ludzie nielegalnie zrzucają nieczystości do nich a te wpływają do kwisy. Tak dzieje się w gminie mirsk, w gminie Gryfów, gminie leśna i w gminie luban. Myśle ze wielu piszących zna takie osoby a teraz udaje bardzo oburzonych niewiedząc swojego podwórku

  • hehehe gosciu chyba jeszcze do twojej wsi nie dotarli bo u mnie 3 tygodnie temu u sąsiada robotnicy wód polskich rurę zaklejali z szamba., w końcu coś ruszyło i może rzeki będą czyste i może teraz da się anulować te decyzje na zrzut fekaliów w swieradowie, skoro kumpela marcinkaka odchodzi

 5. Pani Dyrektor powinna być zwolniona dyscyplinarnie,ale ta jej rezygnacja dobrowolna to fikcja, dużo ma za uszami ,poszli jej na rękę i źle niechby kobieta doznała na swojej skórze zło które robiła,,,

 6. Anonimie jeśli piszesz to wiesz! Dawaj konkrety to oczyścimy te gminy o których piszesz !!!
  Ale nie pisz ze oczernia się Jakaś (!) Edytę , pisząc prawdę o jej pracy zawodowej

 7. Ddajcie spokój jedna decyzja dla swieradowa na pewno nie przesądziła o odejściu pani dyrektor, na takie kroki ludzie na stanowiskach decydują się kiedy nie ma ratunku i trzeba wiać , tak jak w każdym urzędzie naszego pieknego polskiego kraju, układ goni uklady a machloje gonią machloje, wszyscy byle sie nachapac, ugrać coś dla swoich i uciec, a uczciwi i rzetelni pracownicy oraz zwykli obywatele którzy chcą coś w tych urzędach załatwić są traktowani jak ludzki odpad i dno – szlachta idzie się bawić do innego urzędu/grajdola

  Psy szczekają a karawana jedzie dalej!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here